Lucid Air – czy będzie alternatywą dla Tesli?

Opublikowano:
2.7.2024

Samochody elektryczne przede wszystkim kojarzą się z Teslą oraz jej właścicielem, Elonem Muskiem. Coraz więcej producentów z ugruntowaną pozycją na rynku także próbuje wypuszczać kolejne modele, jednak żaden z nich jeszcze w stu procentach nie spełnił oczekiwań klientów. Czy uda się to Lucid Air, które od niedawna możemy zamawiać w Europie?

Spis treści:

  1. W czym tkwi sukces Lucid Air?
  2. Lucid Air – szybki czas ładowania
  3. Czy trzeba sprowadzać auto ze Stanów Zjednoczonych?

W czym tkwi sukces Lucid Air?

Jak na razie nowa marka dopiero przebija się ze swoimi modelami zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak również w Europie. Obecnie istnieje możliwość zakupu w wielu krajach europejskich. Przede wszystkim warto podkreślić, w jakiego klienta celuje Lucid Air. Jest to przede wszystkim luksusowa limuzyna, posiadająca napęd elektryczny. Możemy spotkać się z nią w dwóch wersjach – Range oraz Performance. Każda z nich w testach wypada wręcz olśniewająco. Oprócz szybkiego i efektywnego zasilania energią, samochody dysponują naprawdę dobrym przyspieszeniem, które w bardziej zaawansowanego wersji wynosi 2,5 sekundy od 0 do 100 km/h.

Dowiedz się więcej o samochodach ze Stanów Zjednoczonych!

Lucid Air – szybki czas ładowania

Oczywiście zarówno w przypadku Tesli, jak również innych aut elektrycznych znanych nam na europejskim rynku, najwięcej kontrowersji oraz głosów niezadowolenia wzbudza bateria. Dotyczy to zarówno kwestii związanych z samym przebiegiem, jak również szybkością ładowania. Lucid Air wyróżnia się na tym tle nie tylko względem Tesli, ale również innych modeli. Wersja Range posiada niesamowity zasięg sięgający niemalże 900 kilometrów, natomiast w przypadku modeli Performance mówimy tutaj o 799 kilometrach. Należy także wspomnieć o szybkości ładowania. Lucid Air potrzebuje zaledwie 15 minut, aby doładować energię wystarczającą na pokonanie 400 kilometrów. Dla porównania – na stacjach ładowania dostępnych w Polsce, naładowanie Tesli do 80 procent zajmuje około 40 minut.

Czy trzeba sprowadzać auto ze Stanów Zjednoczonych?

Import aut z USA nie jest w tym przypadku koniecznością, ponieważ Lucid Air przeszedł wszystkie niezbędne testy i można nim jeździć na terenie Unii Europejskiej. Jest on w sprzedaży w ekskluzywnych salonach w szwajcarskiej Genewie, holenderskim Hilversum, a także położonym na południu Niemiec Monachium. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest on zdecydowanie tańszy, niż na rynku europejskim. W przeliczeniu na polską walutę, za Oceanem zapłacilibyśmy za taki samochód 750 tysięcy złotych, natomiast w Europie kosztuje on około miliona.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Koszt Naprawy Auta z USA. Czy ciężko naprawić samochody ze Stanów w Polsce?

Kupno auta ze Stanów to przeważnie nie lada gratka dla fanów amerykańskiej motoryzacji. Jednak przed ostatecznym zakupem zawsze należy podzielić się zdjęciami oraz parametrami samochodu z profesjonalnym mechanikiem. Ten wykona wstępną wycenę, ale też wyrazi swoją opinię na temat stanu pojazdu. Musimy pamiętać, że najważniejszym elementem jest wymiana czy naprawa części.

Kompletny przewodnik po akcyzie na samochody sprowadzane z USA

Akcyza na auta z USA – jak ją obliczyć? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Sprowadzanie samochodów z USA to popularna praktyka ze względu na dobry stan techniczny aut, szeroki wybór modeli oraz atrakcyjne ceny. Współczesny importer musi jednak na bieżąco śledzić zmieniające się przepisy, aby nie natknąć się na nieprzyjemne niespodzianki. Jednym z kluczowych aspektów na drodze do posiadania auta zza oceanu jest właściwe rozumienie i skalkulowanie akcyzy. W tej publikacji przybliżymy, jak oblicza się akcyzę na auta z USA, w tym także akcyzę na uszkodzone auto z USA.

Ile wynosi cło z USA do Polski?

Sprowadzanie samochodów i motocykli z USA cieszy się ogromną popularnością pomimo tego, że wiąże się z koniecznością zapłaty podatku VAT, kosztów transportu, akcyzy, opłat celnych i przygotowania pojazdu do spełnienia warunków dopuszczenia do ruchu na polskich drogach. Cło na towary z USA jest regulowane urzędowo i zależy od ich rodzaju i wartości. Ile wynoszą opłaty celne z USA?

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.