Przewijaj
w dół
Złap
i przesuń
Zasady importu

Proces importu auta Upraszczamy do minimum

Camaro ZL1 1LE

Import auta z USA czy Kanady łącznie z dostarczeniem pod Twój adres jesteśmy w stanie zrealizować już w 6 tygodni!

Wiele osób chce się dowiedzieć, jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA. Zastanawiając się nad importem auta z USA czy Kanady przychodzi na myśl skomplikowany proces. My, mając przewagę nad konkurencją dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu do klienta, uprościliśmy ten proces do minimum.

Jesteśmy sprawdzonym partnerem, który od lat korzysta z usług tych samych firm spedycyjnych. Dzięki takiemu podejściu możemy sprawnie, szybko i w korzystnych cenach sprowadzić dla Ciebie wybrane auto. Od początku do końca sami zajmujemy się całą procedurą, nie korzystając z pomocy osób trzecich, a tym samym nie generując dodatkowych kosztów. Z nami możesz być pewien, że wybieramy najkrótszą i najtańszą drogę importu.

Jeśli chcesz stać się właścicielem auta sprowadzanego bezpośrednio z USA, to nasze usługi będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Cena transportu auta z USA z pewnością będzie obciążeniem dla konta; podkreślmy jednak jeszcze raz, że koszty transportu samochodu z USA mogą być porównywalne do zakupu zupełnie nowego pojazdu z polskich salonów sprzedaży.

Do kolejnej sekcji

Jak kupić auto z USA krok po kroku?

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę zakupu importowanego auta lub innego pojazdu z USA i Kanady.

WYBÓR POJAZDU

Pierwszym krokiem jest wybór pojazdu oraz przedstawienie swoich oczekiwań co do wyposażenia, wersji silnikowej, przebiegu, stanu pojazdu etc. tak, aby wyszukując dla Państwa aktualne oferty sprostać Waszym oczekiwaniom. Interesujące oferty na bieżąco wysyłamy poprzez e-mail, WhatsApp lub Facebook. Posiadanie własnego pojazdu z USA to spełnienie marzeń wielu osób. Dzięki nam, marzenie to może szybko się ziścić! Nasze usługi są kompleksowe i obejmują między innymi wspomniany już transport auta z USA. Koszt całego przedsięwzięcia jest od razu ustalany, dzięki czemu klient nie musi liczyć się z dodatkowymi kosztami.

PODPISANIE UMOWy i wPŁATA DEPOZYTU

Podpisujemy umowę na import wybranego wcześniej pojazdu oraz wpłacacie Państwo depozyt na nasze konto w kwocie nie mniejszej niż 3690 zł brutto (jest to równowartość minimalnej prowizja pośrednika). Depozyt jest formą zabezpieczenia dla Pośrednika w przypadku wycofania się przez Nabywcę z zakupu auta po wygraniu licytacji (dom aukcyjny narzuca karę pieniężną w przypadku rezygnacji licytującego, kara finansowa może być wyższa niż wpłacony depozyt). Warto jednak od razu podkreślić, że jesteśmy uzależnieni również od nieprzewidzianych czynników. Niemniej jednak zawsze staramy się doprowadzić do tego, by koszt importu auta z USA był przystępny dla każdego naszego klienta.

KALKULACJA KOSZTÓW

Przedstawiamy Państwu kalkulację wszystkich kosztów związanych z importem danego pojazdu. Jeśli interesuje Cię transport samochodu z USA cena, to nasi konsultanci chętnie udzielą Ci wszelkich informacji. Warto pamiętać, że koszt sprowadzenia auta z USA 2023 może ulec zmianie – warto zatem jak najszybciej zdecydować się na współpracę z nami.

WERYFIKACJA POJAZDU W BAZIE

Sprawdzamy pojazd w bazie Carfax. Jeśli raport pojazdu jest bez zastrzeżeń to podchodzimy do licytacji. Klient nie musi martwić się o to, że nie wystarczy mu na transport auta z USA. Cena jest zawsze ustalana konkretnie, dzięki czemu nie dochodzi do niespodzianek związanych z nagłym podniesieniem kosztów całego przedsięwzięcia. Sprawdź nasz transport auta z USA – koszt jest zawsze ustalany indywidualnie, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł skorzystać z tej wyjątkowej opcji.

licytacja

Kolejnym krokiem jest udział w licytacji. Zachęcamy naszych klientów do licytowania z nami na żywo podczas aukcji, tak aby Klient na bieżąco znał aktualną cenę pojazdu na licytacji oraz aby dzięki temu zwiększyć szansę na wygraną korygując swój budżet (o ile to konieczne).

WYBIERZ SCENARIUSZ licytacji

PRZEGRANA
Wygrana
PODEJŚCIE DO KOLEJNEJ LICYTACJI LUB ZWROT 100% DEPOZYTU

Depozyt zostanie zwrócony w ciągu 2 dni roboczych na konto Nabywcy w przypadku przegrania licytacji bądź rezygnacji Nabywcy z przystąpienia do licytacji pojazdu.

OPŁACENIE pOJAZDU W USA/kanadzie

Klient jest zobowiązany dokonać pełnej opłaty za koszta powstałe w USA bezpośrednio na wskazane w rozliczeniu konto brokera w Stanach Zjednoczonych w ciągu 2 dni roboczych. Jest to warunek konieczny, aby uniknąć dodatkowo naliczonych opłat.
Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA? To zależy również od tego, jaki właściwie model samochodu chcemy kupić. Do kosztu samego pojazdu muszą dojść wspomniane już opłaty celne oraz koszt transportu pojazdu bezpośrednio pod wskazany przez klienta adres. Transport auta z USA z pomocą naszej firmy zawsze przebiega szybko i sprawnie.

TRANSPORT POJAZDU DO EUROPY

Po zaksięgowaniu środków pieniężnych w USA, odbieramy pojazd z placu aukcyjnego i transportujemy do najbliższego portu. Tam zostaną wykonane dla Klienta dodatkowe zdjęcia, a następnie pojazd zostanie załadowany do kontenera, który potem trafi na pokład statku płynącego do Rotterdamu lub Bremerhaven (będziemy informować o aktualizacji statusu pojazdu drogą e-mail).

ODPRAWA CELNA

Po dopłynięciu i rozpakowaniu kontenera w agencji celnej, dostajemy kolejne zdjęcia z rozładunku. Auto przechodzi proces clenia.

OPŁACENIE KOSZTÓW CELNYCH

Po zakończeniu procedury celnej agencja celna wystawia fakturę za swoją usługę oraz rozliczenie za cło i VAT. Dokonują wtedy Państwo przelewu bezpośrednio na konto agencji celnej.

Dostarczenie POJAZDU POD WSKAZANY ADRES W POLSCE

Pojazd dostarczany jest bezpośrednio we wskazane wcześniej przez Państwa miejsce w Polsce. Klient musi wskazać miejsce rozładunku, które zagwarantuje bezproblemowy dojazd kierowcy. Rozładunek pojazdu jest po stronie klienta. Płatność za transport do Polski jest rozliczana gotówką przy odbiorze. Po dostarczeniu pojazdu rozliczamy naszą prowizję z wpłaconego depozytu i wystawiamy fakturę za naszą usługę. Komplet dokumentów wysyłamy kurierem.

Licytacje

Zależy nam, by nasi Klienci mieli jak największy wybór, dlatego licytujemy pojazdy na wielu portalach aukcyjnych. Zarówno auta uszkodzone z USA i Kanady, jak i te bezwypadkowe, są opatrzone zdjęciami i opisane, wiecie więc Państwo od razu, jak wygląda i w jakim stanie jest konkretny pojazd.

Każdy z samochodów, na który się Państwo zdecydują, sprawdzamy z wykorzystaniem baz takich jak CARFAX czy Autocheck. Dzięki temu wiemy, jaka jest przeszłość danego pojazdu, jakie przeszło naprawy, czy było kiedyś przedmiotem kradzieży bądź jak zmieniali się jego właściciele. O pojeździe możemy więc dowiedzieć się znacznie więcej, niż przy zakupie w Europie!

Licytujemy zarówno auta bezwypadkowe z USA i Kanady, jak i te, które zostały uszkodzone. W ramach naszych usług możemy po zakupie pojazdu przeprowadzić jego naprawę i dostosować je do polskich przepisów. Co ciekawe, koszt transportu samochodu z USA nie musi być wcale wyższy, niż zakup zupełnie nowego pojazdu z salonu. Dealerzy pojazdów często liczą sobie wysokie marże, które znacząco wpływają na wzrost kosztów takiej transakcji. Koszty transportu z USA – zwłaszcza, jeśli klient zdecyduje się na współpracę z naszą firmą, są zawsze jasno określone.

Auta uszkodzone
Auta bezwypadkowe

Koszty sprowadzenia auta z USA

Samochody importowane ze Stanów Zjednoczonych są tańsze nawet o 30-40% od tych zakupionych na terenie krajów Unii Europejskiej. Mimo, że samo sprowadzenie pojazdu obwarowane jest dodatkowymi kosztami, to uwzględniając wszelkie opłaty za auto z USA, jest to nadal najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie.

Koszty związane z importem pojazdów ze Stanów Zjednoczonych obejmują m.in. opłaty transportowe, kaucję, akcyzę, cło, podatek VAT. Dobrze jest mieć świadomość tego, co i w jakich kwotach musisz opłacić, aby cieszyć się w pełni samochodem sprowadzonym z USA.

Koszt sprowadzenia auta z USA uzależniony jest od wielu czynników. Ustalając konkretne koszta sprowadzenia auta z USA bierzemy pod uwagę zarówno kwotę depozytu, jak i inne opłaty, które leżą po stronie osoby zainteresowanej całym procesem.

Cena sprowadzenia auta z USA to:

Podatek VAT

W zależności od portu docelowego podatek może wynosić od 19 do 23%. W przypadku sprowadzenia auta do Niemiec zapłacisz 19% podatku VAT, 21%, gdy Twoje auto trafi do holenderskiego portu, a 23%, jeśli auto chcesz sprowadzić bezpośrednio do Polski. Najtaniej wyjdzie zakup pojazdu zabytkowego lub kolekcjonerskiego, ponieważ objęte są podatkiem w wysokości od 7 do 9% w zależności od kraju.

 • 19% w Niemczech
 • 21% w Holandii
 • 23% w Polsce
 • 7-9% pojazd zabytkowy lub kolekcjonerski (w zależności od kraju)
Akcyza

Wysokość akcyzy uzależniona jest od pojemności silnika sprowadzonego auta i wynosi 3,1% w przypadku aut z pojemnością silnika do 2,0 litra oraz 18,6% powyżej 2,0 litra. Dla pojazdów hybrydowych są zastosowane niższe stawki podatku akcyzowego, a dla pojazdów elektrycznych stawka akcyzy wynosi 0%. W przypadku pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich jesteś zwolniony z opłaty akcyzy.

 • 3,1% pojemności do 2.0L
 • 1,55% pojemności do 2.0L z silnikiem hybrydowym HEV
 • 18,6% pojemności powyżej 2.0L
 • 9,3% pojemności powyżej 2.0L z silnikiem hybrydowym HEV oraz PLUG-IN
 • 0%  pojemności do 2.0L z silnikiem hybrydowym typu PLUG-IN
 • 0% auta elektryczne
 • 0% pojazd zabytkowy lub kolekcjonerski
Cło

Samochody osobowe oraz quady podlegają opłacie w wysokości 10%, motocykle 6%. Pojazdy zabytkowe i kolekcjonerskie zwolnione są z tej opłaty.

 • 10 % samochód osobowy
 • 0% pojazd zabytkowy lub kolekcjonerski
 • 6% motocykl
 • 10% quad
 • 1,7% skuter wodny
 • 1,7%-2,7% łódź lub jacht
 • 22% samochód ciężarowy
Opłaty związane z licytacją pojazdu

Domy aukcyjne, które wystawiają na sprzedaż auto, wymagają tzw. Prowizji aukcyjnej. Wysokość ustalana jest na podstawie wartości licytowanego pojazdu, jednak można określić, że jest to opłata od kilkuset dolarów.

 • opłata aukcyjna od 400$ (opłata jest zależna od kwoty zakupu wylicytowanego pojazdu)
opłata za usługę sprowadzenia auta

Firma Bryki z Ameryki za swoje zaangażowanie oraz dopełnienie wszelkich formalności pobiera jednorazowo opłatę prowizyjną w wysokości 2000 złotych za pojazd typu skuter, motocykl, quad lub skuter wodny oraz od 3000 złotych za samochód osobowy. W przypadku droższych pojazdów oraz łodzi stawka ustalana jest indywidualnie.

 • 2 000 zł – motocykl, skuter wodny/śnieżny lub quad
 • od 3 000 zł – samochód osobowy
 • łodzie, maszyny, kampery i inne pojazdy – cena do uzgodnienia
Opłaty Transportowe

Opłaty za fracht morski samochodu osobowego wynoszą od około 900 dolarów. Fracht morski motocykla bądź quada to wydatek od 500 dolarów. Opłaty za transport lądowy z placu aukcyjnego do wybranego portu wynosi od 250 dolarów.

 • od 150$ – opłaty za transport lądowy z placu aukcyjnego do wybranego portu
 • od 350$ – opłaty za fracht morski motocykla bądź quada
 • od 800$ – opłaty za fracht morski samochodu osobowego
Kaucja

Stanowi ona zabezpieczenie finansowe transakcji. Kaucja wynosi nie mniej niż 1000$. W przypadku braku dokonania wpłaty za zakupiony samochód bądź inny pojazd, dom aukcyjny obciąża finansowo naszą firmę karą w wysokości 10-15% wylicytowanej kwoty. W przypadku przegranej licytacji, w której nie doszło do zakupu, kaucja jest zwracana w całości w ciągu 2 dni roboczych na konto Klienta.

 • 10-15% wylicytowanej kwoty (nie mniej niż 1000$)

UWAGA: Nie licytujemy samochodów bez otrzymania kaucji.

dodatkowyM kosztEM importu auta z USA jest Dostosowanie pojazdu do polskich przepisów

Sprowadzenie auta z USA będzie wiązało się również z dostosowaniem go do polskich warunków i przepisów. Amerykańskie samochody różnią się bowiem od europejskich. Najczęściej różnice te dotyczą świateł oraz licznika. Licznik będzie bowiem uwzględniał mile, a nie kilometry. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ w najnowszych modelach aut wystarczy to przeprogramować, a w pozostałych amerykańskich pojazdach licznik zazwyczaj ma dwie skale i nie ma potrzeby jego modernizacji. Większy problem mogą stanowić starsze klasyki, w których raczej nie będzie takiej możliwości i trzeba przyzwyczaić się do nowej jednostki. Z kolei różnice w budowie lamp uniemożliwiają dopuszczenie pojazdu do ruchu, dlatego przede wszystkim należy:

 • zmodyfikować światła mijania – zgodnie z naszymi przepisami muszą one oświetlać pobocze, w amerykańskich pojazdach są one symetryczne i nie doświetlają odpowiednio pobocza
 • zmodyfikować tylne kierunkowskazy – w większości amerykańskich aut są czerwone, a powinny być pomarańczowe
 • wyposażyć pojazd w światło przeciwmgielne z tyłu – auta z USA go nie posiadają

Czy to się opłaca?

Import samochodu z USA to szansa na korzystny zakup szczególnie marek premium czy sportowych modeli – nawet 40% taniej niż w Polsce. Bryki z Ameryki to sprawdzony partner, który od lat korzysta z usług tych samych firm spedycyjnych. Dzięki takiemu podejściu możemy sprawnie, szybko i w korzystnych cenach sprowadzić dla Ciebie wybrane auto. Od początku do końca sami zajmujemy się całą procedurą, nie korzystając z pomocy osób trzecich, a tym samym nie generując dodatkowych kosztów. Z nami możesz być pewien, że wybieramy najkrótszą i najtańszą drogę importu.

Do kolejnej sekcji

Zapraszamy do zapoznania się z całą gamą proponowanych przez nas usług. Współpraca z nami to możliwość posiadania na własność wybranego pojazdu z Ameryki – i to w możliwie najkrótszym czasie! Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy poruszają po drogach wymarzonym pojazdem. Bez względu na to, które auta z USA są dla Ciebie najlepsze; sprowadzimy dla Ciebie wymarzony samochód. Nasza oferta obejmuje między innymi: Audi z USA, BMW z USA i Mercedesy z USA.

Jeśli chcesz poznać szczegółowe koszty sprowadzenia pojazdu, poświęć chwilę na wypełnienie formularza dostępnego na naszej stronie, a nasi pracownicy prześlą Ci indywidualną wycenę usługi.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły