Jak należy dostosować auto do polskich warunków?

Opublikowano:
11.8.2023

Bez wątpienia samochody z USA nie są w wielu kwestiach przystosowane do polskich warunków. Jednak spokojnie, spełnienie europejskich wymogów nie musi być wcale takie trudne. Wystarczy wiedzieć, czym jest tak zwany must have, abyśmy mogli swobodnie przemierzać wszelkie drogi nowo zakupionym nabytkiem. To co, gotowy na kilka przydatnych wskazówek?

Spis treści:

  1. Najpierw skupmy się na różnicach w światłach i reflektorach
  2. Do tego wymiana opon oraz niekonieczna wymiana rury wydechowej
  3. Weź pod uwagę jeszcze licznik i radio

Najpierw skupmy się na różnicach w światłach i reflektorach

Zacznijmy sobie od reflektorów, ponieważ niepozorne szczegóły mają tutaj ogromne znaczenie. Auta produkowane z myślą o rynku amerykańskim będą mieć przeważnie symetryczne reflektory przednie. Jednak europejskie wymagania są zgoła inne, ponieważ my, Polacy musimy korzystać z reflektorów asymetrycznych. To z pewnością wymieniamy. Ponadto zwróć uwagę na integrację świateł postojowych amerykańskich pojazdów z kierunkowskazami. Wtedy musimy przerobić całość lub zwyczajnie wymienić - wszystko uzależniamy od tego, czy samochód oferowany jest zarówno na rynek amerykański, jak i europejski. Jeżeli także kupujesz starsze auto z czerwonymi kierunkowskazami, będziesz musiał wymienić je na nowe - pomarańczowe. Do tego jeszcze światła przeciwmgielne, które w USA nie są obowiązkowe.

Do tego (nie)konieczna wymiana opon oraz rury wydechowej

Opony amerykańskie wyróżnia zupełnie inny indeks dopuszczalnej prędkości. Jednak nie oznacza to tego, że będziesz musiał od razu wymieniać swoje opony. Na pewne rzeczy po prostu przymyka się oko, o ile różnice nie są zbyt drastyczne. Natomiast niektóre amerykańskie samochody mają rurę wydechową skierowaną w prawą stronę. Jak można się domyślić, u nas będzie to strona lewa. Tutaj ponownie - zmiana nie jest rzeczą obowiązkową, a nawet jeśli ktoś miałby mieć z tym jakiś problem, sama wymiana nie pochłania przecież ogromnych kosztów. Wystarczy dobrze rozplanować swój budżet.

Szukasz sprawdzonych aut wprost z USA? Zajrzyj do nas!

Weź pod uwagę jeszcze licznik i radio

Jeżeli samochód, który nabyłeś nie ma dwóch skali i przedstawia nam tylko mile na godzinę, to konieczna będzie wymiana takiego licznika bądź tarcz na nowe. W Polsce, jak wiadomo, mamy do czynienia z kilometrami na godzinę. Co do radia, tutaj również powinniśmy rozważyć zmianę. Bowiem duża część samochodów z USA odbiera jedynie parzyste częstotliwości. Nieparzyste, polskie fale mogą więc sprawiać nieco problemów. Wystarczy zatem przekodować tego rodzaju urządzenie, aby móc swobodnie słuchać muzyki czy najświeższych newsów.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.