Rejestracja auta z USA - na jakie formalności trzeba się przygotować?

Opublikowano:
29.11.2023

Rejestracja samochodu z USA jest wykonywana coraz częściej, ponieważ Polacy od wielu lat chętnie sprowadzają auta ze Stanów. Wcale im niestraszne koszty oraz transport, bez których sprowadzenie amerykańskiego pojazdu jest niemożliwe. W całym procesie ściągania auta z USA do Polski trzeba pamiętać również o kwestii jego rejestracji w Polsce. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie formalności musisz się przygotować, gdy chcesz, aby auto z USA legalnie jeździło po polskich drogach.

URZĄD KOMUNIKACJI ZAPRASZA

Rejestracja auta z USA nie jest skomplikowana. Zanim jednak pójdziesz do Urzędu Komunikacji, upewnij się, czy wszystkie amerykańskie dokumenty do rejestracji samochodu z USA zostały przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Idąc do urzędu, powinniśmy dostarczyć urzędnikowi przetłumaczone dokumenty tj. dokument potwierdzający odprawę celną, dokument potwierdzający własność pojazdu, potwierdzenie zapłaty akcyzy oraz faktura zakupu. Z tego względu tak ważne jest, aby w czasie procesu sprowadzania auta uregulować opłaty importowe – chodzi o cło, akcyzę oraz VAT. Nie posiadając dokumentów potwierdzających zapłacenie powyższych opłat, nie będziemy mogli zarejestrować legalnie auta. Ważnym aspektem jest również dostosowanie pojazdu do europejskich dróg. Jeśli nabyliśmy pojazd z typowymi amerykańskimi lampami, układem wydechowym po innej stronie to niestety będziemy musieli przed rejestracją udać się do warsztatu. Przerobienie pewnych elementów będzie konieczne dlatego lepiej wcześniej o tym pamiętać.

WIZYTA W URZĘDZIE KOMUNIKACJI – REJESTRACJA AUTA Z USA

Po skompletowaniu szeregu dokumentów oraz dostosowaniu wszystkich niezbędnych elementów w samym pojeździe możemy nareszcie udać się do Wydziału Komunikacji. W celu sfinalizowania procesu rejestracji pojazdu musisz zabrać ze sobą do Urzędu komplet dokumentów. Do przeprowadzenia rejestracji urzędnik będzie potrzebował dowodu osobistego, umowę kupna-sprzedaży (lub fakturę potwierdzającą nabycie auta), potwierdzenie zapłaty akcyzy, dowodu rejestracyjnego, dokumentu uregulowania opłat celnych oraz świadectwa przeglądu technicznego.

W JAKIM CZASIE NALEŻY ZAREJESTROWAĆ AUTO PO JEGO NABYCIU?

Rejestracja amerykańskiego auta musi nastąpić w ciągu 30 dni od dnia jego nabycia. Jest to więc taka sama zasada jak w przypadku nabycia samochodu w Polsce. Niestety to nie wszystko. W ciągu 14 dni od nabycia auta z USA trzeba uiścić opłatę celną oraz opłatę z tytułu VAT, natomiast w ciągu 30 dni należy zapłacić akcyzę. Jak widać, jest kilka terminów, o których należy pamiętać. Oprócz powyższych kosztów trzeba się przygotować, że rejestracja auta ze Stanów Zjednoczonych będzie droższa, niż w przypadku rejestracji pojazdu nabytego na polskim rynku. Koszt rejestracji samochodu z USA wynosi 260 złotych.

Bryki z Ameryki – profesjonalna rejestracja samochodu z USA

Auto z USA cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Doceniają oni bowiem wysoką jakość, konkretny styl oraz niedostępne w naszym kraju modele, które można sprowadzić zza oceanu. Amerykańskie samochody są często wyposażone w nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa, co przyciąga klientów poszukujących zaawansowanych rozwiązań w swoim pojeździe. Niemniej jednak, po spełnieniu wszystkich formalności związanych z importem, pozostaje jeszcze jeden istotny element procesu – rejestracja pojazdu z USA. Jeśli chcesz, by wszystko przebiegło prawidłowo, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy specjalizującej się w sprowadzaniu aut z USA, takiej jak Bryki z Ameryki. 

Wsparcie na każdym etapie – import aut z USA

Firma Bryki z Ameryki pomaga klientom na wszystkich etapach sprowadzania samochodu – od kupna, poprzez transport, wypełnienie potrzebnych dokumentów, aż po dostarczenie auta pod same drzwi klienta. Zanim zrealizujemy zakup, zawsze weryfikujemy samochody w bazach CARFAX/Autocheck. Oferujemy import nowych, a także używanych i powypadkowych samochodów. Sprowadzamy Audi z USA, BMW z USA czy Mercedesy z USA. Proponujemy auta z pewnym pochodzeniem, które są całkowicie przygotowane do rejestracji w Polsce. Firma poinformuje Cię, jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA.

Zaufaj naszemu doświadczeniu

Wyróżnia nas duże doświadczenie oraz pasja do wykonywanego zawodu. Dzięki temu wiemy, jak wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta. Dbamy o wszystkie szczegóły podczas importu i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od osób współpracujących z naszą firmą, ponieważ zawsze sumiennie i odpowiedzialnie podchodzimy do swoich zadań.

Podsumowując, rejestracja samochodu z USA to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz zgromadzenia potrzebnych dokumentów. Jeśli jednak powierzymy to zadanie sprawdzonej firmie, możemy spać spokojnie. Profesjonaliści z Bryki z Ameryki zajmą się wszystkim od A do Z, a my będziemy mogli cieszyć się wymarzoną bryką!

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.