Jak zabezpieczyć auto, gdy nie posiadamy garażu? Wskazówki

Opublikowano:
2.7.2024

Panujące warunki atmosferyczne często mają negatywny wpływ na samochód. Problem zaczyna się zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadamy dostępu do garażu i auto przez długi czas narażone jest na ich działanie. Aby długo było ono w dobrej kondycji, warto pamiętać o kilku czynnościach, które pomogą zadbać o ukochany samochód.

Spis treści:

  1. Jak dbać o samochód, gdy nie posiadamy garażu?
  2. Jak zabezpieczyć samochód zimą?
  3. Czy dbanie o samochód latem jest równie istotne?

Jak dbać o samochód, gdy nie posiadamy garażu?

Lista zadań do wykonania, gdy parkujemy pod gołym niebem, ale chcemy zachować samochód w odpowiedniej kondycji, jest dość długa. Jak dbać o samochód gdy nie posiadamy garażu? Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to, gdzie parkuje się samochód. Zostawienie go na długie godziny m.in. pod drzewem może negatywnie wpłynąć na lakier auta. Spadające liście i gałązki, które są niekiedy nasiąknięte wodą, mogą zniszczyć lakier, tak samo, jak wszelkie zabrudzenia, czy odchody ptaków. Jeśli nie ma innego wyboru, należy niezwłocznie usunąć wszelkie pojawiające się nieczystości.

Jak zabezpieczyć samochód zimą?

Brak garażu może szczególnie doskwierać zimą. Spowodowane jest to nie tylko żmudnym odśnieżaniem i usuwaniem szronu z szyb, który pojawia się już po pierwszych zimowych przymrozkach. Aby auto było w nienagannym stanie trzeba także pamiętać o tym, by zadbać o akumulator. Okresowe sprawdzanie poziomu jego naładowanie oraz jego diagnostyka w sprawdzonym zakładzie może okazać się dobrym rozwiązaniem. Ważne jest również, aby nie pozostał on nieużywany przez dłuższy czas. Nawet jeśli nie ma większego celu, warto wybrać się, chociaż na krótką jazdę. Koniecznie trzeba pamiętać też o regularnym odmrażaniu zamków.

Czy dbanie o samochód latem jest równie istotne?

Parkując samochód pod chmurką, trzeba dbać o niego całym rokiem. Chociaż niekiedy wydaje się, że najbardziej szkodliwe dla lakieru, jak i wszelkich układów w samochodzie są warunki panujące zimą to wysokie temperatury i intensywne promienie słoneczne również mogą sprawić, że samochód będzie w gorszym stanie. Aby samochód prezentował się nienagannie pomocne będzie regularne woskowanie auta. Latem przydatne mogą okazać się też parasole słoneczne, które nie tylko zabezpieczą lakier, ale i pozwolą zachować optymalną temperaturę w środku samochodu. Po wizycie w myjni nie należy zapominać o dokładnym osuszeniu samochodu.

Marzy Ci się samochód ze Stanów, o który będziesz dbać każdego dnia? Odwiedź Bryki z Ameryki i wybierz model na miarę Twoich oczekiwań!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Amerykańska motoryzacja - Historia amerykańskich samochodów

Auta amerykańskie są znane na całym świecie, ponieważ to właśnie w USA znajduje się szereg firm, które produkują w ciągu roku miliony samochodów. Należą do nich zarówno marki amerykańskie, takie jak Ford czy General Motors, jak zagraniczne, czyli m.in. Toyota, Nissan, Honda, Hyundai, KIA, Mitsubishi, Mercedes, BMW i Volvo. Dziś pokrótce omówimy historię amerykańskiego rynku motoryzacyjnego.

Top 5 amerykańskich klasyków, które warto sprowadzić z USA

Amerykańskie klasyki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów na całym świecie. Samochody ze złotych czasów motoryzacji, kiedy nie liczyły się koszty produkcji i koszty paliwa, są pożądane zarówno przez kolekcjonerów, jak i przez tych, którzy po prostu chcą mieć ciekawe auto na weekendowe wypady. Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę? Oto 5 propozycji. Lata 60. i 70. ubiegłego stulecia to czasy zimnej wojny i wyścigu Stanów Zjednoczonych ze Związkiem Radzieckim. Oba kraje konkurowały ze sobą na różnych polach. Amerykanie prężyli muskuły m.in. poprzez osiągnięcia swojego przemysłu motoryzacyjnego. To wtedy powstały samochody, które przeniknęły do światowej popkultury, a niektóre auta z USA, jak np. Ford Mustang, znają nawet ci, którzy nie mają prawa jazdy. Ameryka stała się symbolem motoryzacyjnej potęgi. Połączenie ogromnych silników V6 i V8 z nietuzinkowymi kształtami sprawia, że jeśli chodzi o amerykańskie auta, klasyki są jednymi z najbardziej pożądanych.

Ford Mustang Dark Horse vs GTD. Który Mustang ma więcej dzikiej krwi?

Jeżeli mielibyśmy wymienić kultowe amerykańskie samochody, Mustang z pewnością znajdzie się na czele listy. Przez dekady auto ewoluowało i oprócz bazowych wersji pojawiały się też specjalne edycje oraz wersje opracowywane przez niezależnych tunerów. Najbardziej elektryzujące odmiany najnowszej generacji, które pojawiły się w oficjalnej sprzedaży to Ford Mustang Dark Horse i Ford Mustang GTD. Czym się różnią? Dlaczego są takie wyjątkowe?

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.