Jak dbać o samochód, gdy nie posiadamy garażu? Wskazówki

Opublikowano:
5.12.2023

Panujące warunki atmosferyczne często mają negatywny wpływ na samochód. Problem zaczyna się zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadamy dostępu do garażu i auto przez długi czas narażone jest na ich działanie. Aby długo było ono w dobrej kondycji, warto pamiętać o kilku czynnościach, które pomogą zadbać o ukochany samochód.

Spis treści:

  1. Jak dbać o samochód, gdy nie posiadamy garażu?
  2. Jak zabezpieczyć samochód zimą?
  3. Czy dbanie o samochód latem jest równie istotne?

Jak dbać o samochód, gdy nie posiadamy garażu?

Lista zadań do wykonania, gdy parkujemy pod gołym niebem, ale chcemy zachować samochód w odpowiedniej kondycji, jest dość długa. Jak dbać o samochód gdy nie posiadamy garażu? Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to, gdzie parkuje się samochód. Zostawienie go na długie godziny m.in. pod drzewem może negatywnie wpłynąć na lakier auta. Spadające liście i gałązki, które są niekiedy nasiąknięte wodą, mogą zniszczyć lakier, tak samo, jak wszelkie zabrudzenia, czy odchody ptaków. Jeśli nie ma innego wyboru, należy niezwłocznie usunąć wszelkie pojawiające się nieczystości.

Jak zabezpieczyć samochód zimą?

Brak garażu może szczególnie doskwierać zimą. Spowodowane jest to nie tylko żmudnym odśnieżaniem i usuwaniem szronu z szyb, który pojawia się już po pierwszych zimowych przymrozkach. Aby auto było w nienagannym stanie trzeba także pamiętać o tym, by zadbać o akumulator. Okresowe sprawdzanie poziomu jego naładowanie oraz jego diagnostyka w sprawdzonym zakładzie może okazać się dobrym rozwiązaniem. Ważne jest również, aby nie pozostał on nieużywany przez dłuższy czas. Nawet jeśli nie ma większego celu, warto wybrać się, chociaż na krótką jazdę. Koniecznie trzeba pamiętać też o regularnym odmrażaniu zamków.

Czy dbanie o samochód latem jest równie istotne?

Parkując samochód pod chmurką, trzeba dbać o niego całym rokiem. Chociaż niekiedy wydaje się, że najbardziej szkodliwe dla lakieru, jak i wszelkich układów w samochodzie są warunki panujące zimą to wysokie temperatury i intensywne promienie słoneczne również mogą sprawić, że samochód będzie w gorszym stanie. Aby samochód prezentował się nienagannie pomocne będzie regularne woskowanie auta. Latem przydatne mogą okazać się też parasole słoneczne, które nie tylko zabezpieczą lakier, ale i pozwolą zachować optymalną temperaturę w środku samochodu. Po wizycie w myjni nie należy zapominać o dokładnym osuszeniu samochodu.

Marzy Ci się samochód ze Stanów, o który będziesz dbać każdego dnia? Odwiedź Bryki z Ameryki i wybierz model na miarę Twoich oczekiwań!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.