Jakie samochody z USA najczęściej sprowadzają Polacy?

Opublikowano:
29.12.2023

Samochody są sprowadzane z USA z różnych powodów. Jedną z głównych przyczyn jest atrakcyjna cena amerykańskich pojazdów, zwłaszcza tych używanych. Oczywiście, na korzystne ceny wpływa wiele czynników, takich jak rok produkcji, marka, model, czy stan techniczny pojazdu. Amerykański rynek samochodowy oferuje ogromny wybór modeli, które są rzadko spotykane na polskich drogach.

Dlaczego Polacy sprowadzają samochody z USA?

Przedstawiamy najczęstsze przyczyny sprowadzania przez Polaków samochodów z USA.

  1. Cena: wiele samochodów używanych w USA jest dostępnych po niższych cenach, niż te same modele w Polsce lub innych europejskich krajach. To może być atrakcyjne dla osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie samochodu.
  2. Bogactwo oferty: USA to ogromny rynek samochodowy z szerokim wyborem modeli i marek. Polacy często interesują się nie tylko popularnymi markami, ale także egzotycznymi lub rzadkimi modelami, które mogą być trudno dostępne w Europie.
  3. Stan techniczny: wiele samochodów używanych w USA jest w dobrym stanie technicznym i może być atrakcyjnym wyborem dla osób szukających solidnych i niezawodnych pojazdów. W USA istnieje silna kultura motoryzacyjna, co sprawia, że wiele osób dba o swoje samochody i dokonuje regularnych przeglądów i konserwacji. 
  4. Wyposażenie: amerykańskie samochody często są bogato wyposażone, co może być atrakcyjne dla konsumentów.
  5. Historia pojazdu: w USA dostępna jest bogata historia pojazdu, co pozwala na sprawdzenie historii serwisowej i przebiegu samochodu przed zakupem.

Najpopularniejsze marki amerykańskich samochodów w Polsce

Jakie są najczęściej sprowadzane samochody z USA i z jakich powodów decydują się na nie Polacy?

1. Ford – lider wśród sprowadzanych aut z USA

Jedną z najpopularniejszych marek samochodów importowanych z USA jest Ford. Markę tę charakteryzują mocne, niezawodne samochody, które są dobrze wyposażone. Wśród samochodów sprowadzanych z USA, najbardziej popularne modele Forda to Mustang, Focus, a także pick-up F-150.Ford Mustang jest ikoną amerykańskiej motoryzacji. To samochód, który zawsze przyciąga wzrok swoim wyglądem i mocnym silnikiem. Ford Focus jest z kolei samochodem rodzinnym, który doskonale sprawdza się zarówno w mieście, jak i na długie trasy. Samochody Forda są doceniane za wysoką jakość wykonania i niezawodność. To sprawia, że są one chętnie wybierane przez Polaków decydujących się na sprowadzenie auta z USA.

2. Jeep – wytrzymały samochód terenowy

Jeep to marka samochodów terenowych o długiej historii i dobrze znanym logo. Jej samochody są często kojarzone z wytrzymałością, zdolnością do jazdy po trudnym terenie i awanturniczym stylem życia. To sprawia, że wiele osób marzy o posiadaniu takiego pojazdu. Jeepy oferują wiele opcji dostosowania i tuningowania, co pozwala właścicielom na nadanie swoim pojazdom indywidualnego charakteru. Jest to atrakcyjne dla osób, które cenią unikalność swojego samochodu.

3. Dodge – mocne i imponujące samochody

Dodge to kolejna popularna marka, której samochody chętnie sprowadzane są do Polski. Dodges są znane z mocy, imponującego wyglądu i komfortu jazdy. Niezależnie od modelu, każdy Dodge ma coś, co przyciąga uwagę – czy to wspaniały wygląd, czy wspaniałe osiągi.

Auta z USA, takie jak Dodge Charger czy Ram są świetnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie amerykański styl i moc. Te samochody są jednocześnie eleganckie i praktyczne, oferując wysoki poziom komfortu i funkcjonalności. Pomimo że Dodge nie jest tak popularny jak Ford czy Chevrolet, to jednak zasługuje na uwagę ze względu na swoje unikalne cechy. Te samochody są niepowtarzalne i z pewnością wyróżniają się na tle innych pojazdów na polskich drogach.

Podsumowanie

Polacy sprowadzają samochody z USA z różnych przyczyn. Czy sprowadzanie samochodów z USA jest skomplikowane? Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju przedsięwzięcie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Bryki z Ameryki, specjalizującej się w imporcie aut z USA. Firma zajmie się wszystkimi formalnościami oraz transportem samochodu. Do ich działań należy sprowadzanie pojazdów takich, jak Audi z USA, BMW ze Stanów, auta marki Mercedes oraz wiele innych.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.