Ile może kosztować renowacja auta ze Stanów Zjednoczonych?

Opublikowano:
11.8.2023

Samochody zza Oceanu właściwie od pierwszych modeli cieszą się dużym zainteresowaniem wielu pasjonatów motoryzacji. Kiedyś były one ciekawostką dla osób mieszkających w Europie, jednak dzisiaj sprowadzenie takiego auta nie powinno stanowić większych problemów. Koszty jego renowacji wcale nie muszą być tak wysokie, jak mogłoby się wydawać.

Spis treści:

  1. W jaki sposób można pozyskać taki samochód?
  2. Inna perspektywa Amerykanów
  3. Renowacja w stałych punktach

W jaki sposób można pozyskać taki samochód?

Nie trzeba oczywiście szukać auta wśród dealerów na przedmieściach Nowego Jorku czy Chicago. Wręcz przeciwnie, stosunek ceny do jakości praktycznie nie różni się w porównaniu z używanymi modelami. Mamy na to kilka różnych sposobów. Oczywiście można przeglądać internet – znajdziemy mnóstwo stron z używanymi lub uszkodzonymi pojazdami. Warto jednak zainteresować się rozmaitymi licytacjami, organizowanymi przez firmy ubezpieczeniowe. W takich warunkach można znaleźć naprawdę dobre okazje, a wiele nawet luksusowych samochodów jesteśmy w stanie zakupić za bardzo niskie stawki.

Inna perspektywa Amerykanów

Poczucie wartości materialnych i przywiązywania się do rozmaitych rzeczy za Oceanem jest zupełnie odmienne do tego, do czego przyzwyczailiśmy się w Polsce. Trudno nam rozstać się z ciężko uszkodzonym pojazdem, przez co wydajemy fortunę na jego naprawę. Amerykanie podchodzą do tej kwestii zupełnie inaczej. Nawet malutkie uszkodzenie może być pretekstem do wymiany swoich czterech kółek. Dla nas zakup nowego auta z powodu delikatnego wgniecenia na masce czy też bagażniku byłby absolutnie nie do pomyślenia. Możemy jednak czerpać z takiego podejścia korzyści. Właśnie z powodu amerykańskiej perspektywy możemy znaleźć świetne okazje na rynku.

Renowacja w stałych punktach

Oczywiście nie da się od razu powiedzieć, ile będzie kosztować renowacja auta. Wszystko to zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od samego modelu samochodu oraz uszkodzeń, z którymi się należy zmierzyć. Nie można także zapominać o zdecydowanie ograniczonej ilości części dostępnych w Polsce oraz w Unii Europejskiej. I właśnie na tę kwestię należy najbardziej zwrócić uwagę. Możemy rzecz jasna zakupić auto, ale warto uniknąć czekania tygodniami na jego naprawę przy okazji jakiejś awarii. Na szczęście w wielu miastach w Polsce znajdziemy wykwalifikowanych w tym zakresie mechaników. Co ważniejsze, mają oni szeroki dostęp do niezbędnych części oraz materiałów.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.