Jak duże jest cło na samochody z USA?

Opublikowano:
2.7.2024

Samochód jest obecnie wykorzystywany do dojazdów do pracy, ale także do pokonywania dużych odległości. Dlatego wiele osób dokłada starań, by mieć auto dobrej jakości, którym przemieszczanie się będzie komfortowe. Jak to załatwić?

Spis treści:

  1. Sprowadzanie samochodów z USA
  2. Dlaczego ludzie sprowadzają samochody z USA?
  3. Ile wynosi cło na samochody z USA

Sprowadzanie samochodów z USA

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się sprowadzenie samochodów z USA. Oczywiście należy zauważyć, że import pojazdów z innych krajów to szansa na wejście w posiadanie modeli, które w naszym kraju są rzadkością. Wiadomo, że do samej ceny za auto należy doliczyć również akcyzę i cło, czy też opłaty zarówno za sprowadzenie samochodu, jak i za sam transport. Bardzo ważną kwestią jest kaucja, ponieważ stanowi ona pewnego rodzaju zabezpieczenie. Wiadomo, że dom aukcyjny obciąża licytującego, jeśli ten nie dokona wpłaty za wygraną aukcję w określonym terminie.

Dlaczego ludzie sprowadzają samochody z USA?

Ludzie chcą wyróżniać się na tle innych, dlatego interesują się zakupem samochodu marki, których na próżno szukać na naszych drogach. Często to także możliwość zaoszczędzenia na zakupie auta. Wiadomo, że aukcje bywają różne, dlatego osoby, które chciałyby zmienić to, czym aktualnie jeżdżą, mają na to ogromną szansę. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług profesjonalisty, to musi wziąć pod uwagę nie tylko cło na auto z USA, ale także akcyzę, czy opłaty za samo sprowadzenie. Pomimo tego, często zdarza się, że i tak można zaoszczędzić na zakupie samochodu, w porównaniu do cen, które są obecne na naszym rynku. Można zainteresować się takimi licytacjami, a następnie podjąć decyzję o tym, czy bierze się w tym udział.

Ile wynosi cło na samochody z USA?

Obecnie należy pamiętać o tym, że chcąc kupić auto, jest wiele ofert na rynku, jednak tylko niektóre z nich są uczciwe. Dlatego warto ponieść dodatkowe koszty takie jak cło na samochody z USA, ponieważ aukcje są bardzo precyzyjnie opisane, co oznacza, że już na etapie licytacji, można zobaczyć, co się właściwie kupuje. Jeśli ktoś chciałby zmienić pojazd, którym się porusza, to oczywiście może sobie policzyć orientacyjnie, jaką kwotę należy przygotować. Ile wynosi cło na samochody z USA? Obecnie na samochody osobowe, jak i również na quady należy przygotować kwotę wynoszącą 10% ich wartości, w przypadku motocykli jest to 6%, natomiast pojazdy zabytkowe są zwolnione z tej opłaty. Dla wielu licytacja to szansa na to, by zmienić auto na lepsze, a przede wszystkim móc zaoszczędzić na całej procedurze. Nawet z ciekawości można zainteresować się tą tematyką.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Porównanie amerykańskich pickupów: który model wybrać?

Amerykańskie pickupy to ikony motoryzacji. Mocne, twarde i gotowe na wszystko, łączą najlepsze cechy osobówek, dostawczaków i terenówek ze stylowym wyglądem. W Stanach jest ich znacznie więcej niż w Europie, są też sporo tańsze, a w dodatku możesz ustrzelić taką wersję, jakiej drogi europejskie nie miały okazji nieść. Jeśli to auto dla Ciebie, pozostaje tylko jedno pytanie – którego pickupa z USA wybrać? Porównujemy kilka popularnych modeli – sprawdź!

Ile trwa sprowadzenie auta z USA lub Kanady do Polski? Odpowiadamy!

Zastanawiasz się, ile trwa transport samochodu z USA? Czas importu jest uzależniony od wielu czynników m.in od lokalizacji pojazdu na terenie USA lub Kanady. W tym artykule omówimy najważniejsze zmienne, które mają bezpośredni wpływ na to, jak długo musisz czekać na swoje wymarzone auto z Ameryki.

Jak sprawdzić historię pojazdu z USA?

Stany Zjednoczone są czwartym najpopularniejszym krajem, z którego Polacy importują samochody. Import auta z USA pozwala sporo zaoszczędzić, ale można też stracić, jeśli nie sprawdzi się dokładnie historii samochodu. Jak sprawdzić auto z USA? Czy możliwe jest sprawdzenie auta z USA za darmo? Znakomita większość samochodów sprowadzanych z USA jest kupowana na różnych aukcjach. Serwisy specjalizujące się w sprzedaży pojazdów pochodzących np. od banków lub firm ubezpieczeniowych sprzedają rocznie dziesiątki tysięcy samochodów. Przy takim wolumenie nie da się ustrzec błędów. Na dodatek sprzedający często nie podają pełnej historii samochodu. Dlatego warto wiedzieć, jak można samodzielnie sprawdzić, co działo się z samochodem, zanim trafił pod młotek.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.