Jak duże jest cło na samochody z USA?

Opublikowano:
5.12.2023

Samochód jest obecnie wykorzystywany do dojazdów do pracy, ale także do pokonywania dużych odległości. Dlatego wiele osób dokłada starań, by mieć auto dobrej jakości, którym przemieszczanie się będzie komfortowe. Jak to załatwić?

Spis treści:

  1. Sprowadzanie samochodów z USA
  2. Dlaczego ludzie sprowadzają samochody z USA?
  3. Ile wynosi cło na samochody z USA

Sprowadzanie samochodów z USA

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się sprowadzenie samochodów z USA. Oczywiście należy zauważyć, że import pojazdów z innych krajów to szansa na wejście w posiadanie modeli, które w naszym kraju są rzadkością. Wiadomo, że do samej ceny za auto należy doliczyć również akcyzę i cło, czy też opłaty zarówno za sprowadzenie samochodu, jak i za sam transport. Bardzo ważną kwestią jest kaucja, ponieważ stanowi ona pewnego rodzaju zabezpieczenie. Wiadomo, że dom aukcyjny obciąża licytującego, jeśli ten nie dokona wpłaty za wygraną aukcję w określonym terminie.

Dlaczego ludzie sprowadzają samochody z USA?

Ludzie chcą wyróżniać się na tle innych, dlatego interesują się zakupem samochodu marki, których na próżno szukać na naszych drogach. Często to także możliwość zaoszczędzenia na zakupie auta. Wiadomo, że aukcje bywają różne, dlatego osoby, które chciałyby zmienić to, czym aktualnie jeżdżą, mają na to ogromną szansę. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług profesjonalisty, to musi wziąć pod uwagę nie tylko cło na auto z USA, ale także akcyzę, czy opłaty za samo sprowadzenie. Pomimo tego, często zdarza się, że i tak można zaoszczędzić na zakupie samochodu, w porównaniu do cen, które są obecne na naszym rynku. Można zainteresować się takimi licytacjami, a następnie podjąć decyzję o tym, czy bierze się w tym udział.

Ile wynosi cło na samochody z USA?

Obecnie należy pamiętać o tym, że chcąc kupić auto, jest wiele ofert na rynku, jednak tylko niektóre z nich są uczciwe. Dlatego warto ponieść dodatkowe koszty takie jak cło na samochody z USA, ponieważ aukcje są bardzo precyzyjnie opisane, co oznacza, że już na etapie licytacji, można zobaczyć, co się właściwie kupuje. Jeśli ktoś chciałby zmienić pojazd, którym się porusza, to oczywiście może sobie policzyć orientacyjnie, jaką kwotę należy przygotować. Ile wynosi cło na samochody z USA? Obecnie na samochody osobowe, jak i również na quady należy przygotować kwotę wynoszącą 10% ich wartości, w przypadku motocykli jest to 6%, natomiast pojazdy zabytkowe są zwolnione z tej opłaty. Dla wielu licytacja to szansa na to, by zmienić auto na lepsze, a przede wszystkim móc zaoszczędzić na całej procedurze. Nawet z ciekawości można zainteresować się tą tematyką.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.