Dlaczego auta z USA są tańsze?

Opublikowano:
2.7.2024

Atrakcyjny model auta to jedna sprawa. Bez wątpienia rynek samochodów z USA przyciągają nas unikatami, które okazują się zwyczajnie często niedostępne na miejscu bądź generalnie w Europie. Jednak możemy dostrzec niekiedy również spore różnice cenowe. Warto zauważyć, że część modeli jest dużo tańsza. No dobrze, ale jakie są właściwie tego dokładne powody?

Spis treści:

  1. Poruszmy najpierw kwestię popytu
  2. Do tego centralizacja sprzedaży samochodów
  3. Podatki oraz dosyć zasadnicze normy w Unii Europejskiej względem cen aut

Poruszmy najpierw kwestię popytu

Właśnie, wchodzą tutaj po prostu sprawy typowo rynkowe. Jak ogólnie wiadomo, popyt na samochody przeważnie jest spory. Wygoda tego środka transportu i różnorodność modeli sprawia, że bardzo chętnie sięgamy po rozmaite okazy. Jednak w porządku, mieliśmy przecież rozmawiać o popycie. Zatem całość okazuje się dosyć prosta, nieskomplikowana. Duży popyt generuje niższą cenę sprzedaży - zasada stara jak świat. Nie inaczej sytuacja wygląda z naszymi brykami. Owszem, sprzedaż aut w Europie oraz USA nie odznacza się jakimiś szalonymi różnicami. Natomiast wciąż liczba obywateli będzie po prostu większa w Unii Europejskiej.

Do tego centralizacja sprzedaży samochodów

Mimo określonej unifikacji oraz zjednoczenia Zachodniej Europy, niektóre kraje wciąż zachowują odrębność w pewnych kwestiach, co jest oczywiście rzeczą zrozumiałą. Wchodzi tutaj zatem język, ale również różnice podatkowe. Biurokracja przerasta zazwyczaj wszystkich. Dodatkowe opłaty, inne dokumenty, a do tego ktoś musi to wszystko przetłumaczyć. Zyskujemy więc wyłącznie koszty, których nie chcielibyśmy ponieść. Natomiast USA zachęca ujednoliconym językiem czy biurokracją ograniczoną do minimum. Automatycznie ceny schodzą w dół, dlatego możesz bez problemu nabyć wymarzony samochód. Wystarczą tylko odpowiednia pomoc. Dlatego, jeżeli interesują Cię amerykańskie auta sprawdź naszą ofertę!

Podatki oraz dosyć zasadnicze normy w Unii Europejskiej względem cen aut

Na pewno będziesz tym pozytywnie zaskoczony, ponieważ podatki w Stanach Zjednoczonych względem aut często po prostu nie istnieją. Wszystko zależy od stanu. Tak czy siak, cena jest sporo niższa, nawet gdy ten podatek obowiązuje. No i nie moglibyśmy zapomnieć o restrykcyjnych normach w UE. Dane normy dotyczą głównie emisji spalin lub bezpieczeństwa. Koszty produkcji wzrastają, natomiast USA nie wyróżnia pod tym względem aż taka bezkompromisowość i nielitościwość. Warto więc przemyśleć kupno auta właśnie tam. Zresztą my bardzo chętnie Ci pomożemy oraz udzielimy indywidualnego wsparcia.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak dbać o lakier samochodu? Podpowiadamy

Każdy kierowca pragnie, by jego auto było wiecznie piękne, zadbane i czyste. Istotne jest zarówno wnętrze samochodu, jak i jego karoseria. Aby lakier był błyszczący i pozbawiony rys, należy dbać o niego przez cały rok, a w szczególności zimą, kiedy jest narażony na działanie czynników zewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na kondycję lakieru.

Stary Ford Mustang - Historia

Ford Mustang to ikona motoryzacji, symbolizująca wolność, moc i ducha amerykańskiej drogi. Od momentu swojego debiutu w 1964 roku stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie, zachwycając miłośników motoryzacji swoim charakterystycznym stylem, osiągami i historią. W tym artykule przyjrzymy się bliżej legendarnemu Fordowi Mustangowi.

Czy sprowadzenie samochodu z USA to skomplikowany proces?

Tylko w 2020 roku do Polski trafiło 27 588 samochodów zza Oceanu (dane pochodzą z serwisu branżowego Samar). Wobec tego USA jest jednym z 5 krajów, które najczęściej eksportują swoje pojazdy do naszego kraju. Czy sprowadzenie amerykańskiego samochodu jest skomplikowane?

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.