Dlaczego auta z USA są tańsze?

Opublikowano:
11.8.2023

Atrakcyjny model auta to jedna sprawa. Bez wątpienia rynek samochodów z USA przyciągają nas unikatami, które okazują się zwyczajnie często niedostępne na miejscu bądź generalnie w Europie. Jednak możemy dostrzec niekiedy również spore różnice cenowe. Warto zauważyć, że część modeli jest dużo tańsza. No dobrze, ale jakie są właściwie tego dokładne powody?

Spis treści:

  1. Poruszmy najpierw kwestię popytu
  2. Do tego centralizacja sprzedaży samochodów
  3. Podatki oraz dosyć zasadnicze normy w Unii Europejskiej względem cen aut

Poruszmy najpierw kwestię popytu

Właśnie, wchodzą tutaj po prostu sprawy typowo rynkowe. Jak ogólnie wiadomo, popyt na samochody przeważnie jest spory. Wygoda tego środka transportu i różnorodność modeli sprawia, że bardzo chętnie sięgamy po rozmaite okazy. Jednak w porządku, mieliśmy przecież rozmawiać o popycie. Zatem całość okazuje się dosyć prosta, nieskomplikowana. Duży popyt generuje niższą cenę sprzedaży - zasada stara jak świat. Nie inaczej sytuacja wygląda z naszymi brykami. Owszem, sprzedaż aut w Europie oraz USA nie odznacza się jakimiś szalonymi różnicami. Natomiast wciąż liczba obywateli będzie po prostu większa w Unii Europejskiej.

Do tego centralizacja sprzedaży samochodów

Mimo określonej unifikacji oraz zjednoczenia Zachodniej Europy, niektóre kraje wciąż zachowują odrębność w pewnych kwestiach, co jest oczywiście rzeczą zrozumiałą. Wchodzi tutaj zatem język, ale również różnice podatkowe. Biurokracja przerasta zazwyczaj wszystkich. Dodatkowe opłaty, inne dokumenty, a do tego ktoś musi to wszystko przetłumaczyć. Zyskujemy więc wyłącznie koszty, których nie chcielibyśmy ponieść. Natomiast USA zachęca ujednoliconym językiem czy biurokracją ograniczoną do minimum. Automatycznie ceny schodzą w dół, dlatego możesz bez problemu nabyć wymarzony samochód. Wystarczą tylko odpowiednia pomoc. Dlatego, jeżeli interesują Cię amerykańskie auta sprawdź naszą ofertę!

Podatki oraz dosyć zasadnicze normy w Unii Europejskiej względem cen aut

Na pewno będziesz tym pozytywnie zaskoczony, ponieważ podatki w Stanach Zjednoczonych względem aut często po prostu nie istnieją. Wszystko zależy od stanu. Tak czy siak, cena jest sporo niższa, nawet gdy ten podatek obowiązuje. No i nie moglibyśmy zapomnieć o restrykcyjnych normach w UE. Dane normy dotyczą głównie emisji spalin lub bezpieczeństwa. Koszty produkcji wzrastają, natomiast USA nie wyróżnia pod tym względem aż taka bezkompromisowość i nielitościwość. Warto więc przemyśleć kupno auta właśnie tam. Zresztą my bardzo chętnie Ci pomożemy oraz udzielimy indywidualnego wsparcia.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.