Dlaczego warto importować samochody elektryczne z USA?

Opublikowano:
2.7.2024

Jeśli chcesz kupić samochód elektryczny, zwróć uwagę na amerykańskiego lidera rynku. Dostępne w sprzedaży modele są zróżnicowane, niskie koszty eksploatacji, a także szeroki wybór najnowocześniejszych modeli sprawiają, że auta elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź, dlaczego warto importować samochody elektryczne z USA.

Zalety importu samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne kryją za sobą wiele zalet. Poznaj najważniejsze informacje, które dotyczą aut bezemisyjnych i dowiedz się, dlaczego warto decydować się na ich zakup. 

Niskie koszty eksploatacji

Pierwszą i najważniejszą zaletą samochodów elektrycznych są oszczędności, jakie niosą za sobą. Koszt pokonania 100 km będzie znacząco niższy w przypadku samochodu elektrycznego, niż w przypadku auta spalinowego. Koszty prądu są niższe niż benzyny czy oleju napędowego. Jeśli dodatkowo auto jest ładowane w domu, koszty można dodatkowo ograniczyć. 

W samochodach elektrycznych ograniczone są koszty eksploatacji. Nie ma oleju silnikowego, którego wymiana wymaga poniesienia dodatkowych wydatków. Koszty eksploatacji są niższe ze względu na brak układu oddechowego czy inny układ napędowy wykorzystywany w samochodach elektrycznych. 

Bogaty wybór modeli

Jeśli decydujesz się na zakup samochodu w Stanach Zjednoczonych, uzyskujesz dostęp do największego asortymentu aut na świecie. Niezależnie od tego, czy szukasz Audi z USA, BMW z USA czy innej marki, znajdziesz tam pełne spektrum samochodów dla siebie. Wśród nich pojawiają się takie auta, które na innych rynkach nie są dostępne. Szeroka gama samochodów to szansa na znalezienie ekonomicznego, komfortowego modelu, który spełni oczekiwania użytkownika

Nowoczesne technologie

Jeśli wybierzesz auta z USA, możesz liczyć na szereg nowoczesnych technologii. W pojazdach dostępnych na rynku amerykańskim wprowadzane są najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Obecnie wielu kupujących szuka aut, które oferują funkcje autonomicznej jazdy, systemy ostrzegające o kolizjach i systemy monitorowania ciśnienia w oponach. Auta elektryczne z amerykańskiego rynku zazwyczaj mają w standardzie wiele z tych nowoczesnych rozwiązań, co podnosi komfort ich użytkowania. 

Proces importu

Jeśli decydujesz się na zakup auta importowanego z USA, powinieneś dowiedzieć się, jak wygląda proces importu, jak należy się do niego przygotować. Z punktu widzenia kupującego ważne będą przepisy prawa. Wymagają one między innymi, by pojazd był dostosowany do europejskich norm emisji spalin oraz przepisów dotyczących oświetlenia. Nie można zapominać również o kwestiach związanych z przepisami celnymi. Sprowadzając auto z USA, trzeba wiedzieć, jak obliczyć cło i podatki, które będzie trzeba opłacić po takiej transakcji. 

Koszty i logistyka

W przypadku importu samochodu elektrycznego z USA najbardziej problematyczny i kosztowny będzie transport samochodu. Koszty te będą zależne od metody transportu, odległości i wielkości pojazdu. Zastanawiając się nad opłacalnością takiego zakupu, należy rozważyć również koszty związane z opłatami celno-podatkowymi oraz ewentualnymi poprawkami i modyfikacjami, które muszą być wykonane na samochodzie przed rejestracją.

Ekologiczne korzyści

Wielu kupujących wybiera samochody elektryczne ze względu na ich mniejszy wpływ na środowisko. Dzięki ich bezemisyjnemu charakterowi łatwiej jest zadbać o czyste powietrze. Napęd elektryczny wspiera, tak istotne obecnie, odejście od paliw kopalnych i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. 

Dofinansowania i ulgi

W wielu krajach, w tym również w Polsce, osobom, które decydują się na zakup samochodu elektrycznego, przysługują różne formy dofinansowania lub ulg podatkowych. Mogą się one znacznie różnić w zależności od prowincji lub kraju, ale najczęściej obejmują zwrot części kosztów zakupu, darmowe parkingi czy możliwość korzystania z buspasów. Wszystko to sprawia, że samochody elektryczne są coraz bardziej dostępne dla przeciętnego kierowcy i stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych pojazdów spalinowych.

Podsumowanie - sięgnij po pomoc specjalistów 

Jak widać, import samochodów elektrycznych z USA ma wiele zalet, od oszczędności kosztów do dostępu do nowoczesnych technologii. Pamiętaj tylko o prawnych aspektach takiego importu, aby proces przebiegł bezproblemowo. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zakupem auta, zapoznaj się z ofertą naszej firmy - Bryki z Ameryki. Wspieramy klientów w poszukiwaniu idealnego samochodu z USA oraz pomagamy przejść przez proces transportu i załatwienia formalności, które umożliwią rejestrację auta w Polsce.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak sprawdzić auta z USA

Sprowadzanie samochodów zza granicy staje się coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem. Głównie dlatego, że daje to możliwości ściągania pojazdów, których nie ma w danym kraju. To nie lada gratka dla każdego miłośnika motoryzacji, który marzy o konkretnym samochodzie. Bardzo często auta sprowadzane są przede wszystkim z USA. To duża odległość i dlatego należy mieć świadomość, jak sprawdzać takie samochodu przed dokonaniem oficjalnej zapłaty. Pomoże to uniknąć wielu stresów i trudności.

Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać auta z USA?

Na pierwszy rzut oka europejskie samochody nie zachęcają ceną szczególnie w momencie, w którym porównamy je do amerykańskich modeli. Zachęcają one także charakterystycznym wyglądem w przypadku aut sportowych oraz funkcjonalnością, jeżeli celujemy w środek transportu dla całej rodziny. Liczba formalności niezbędnych do takiej zakupu może przyprawić o ból głowy.

Amerykańska motoryzacja - Historia amerykańskich samochodów

Auta amerykańskie są znane na całym świecie, ponieważ to właśnie w USA znajduje się szereg firm, które produkują w ciągu roku miliony samochodów. Należą do nich zarówno marki amerykańskie, takie jak Ford czy General Motors, jak zagraniczne, czyli m.in. Toyota, Nissan, Honda, Hyundai, KIA, Mitsubishi, Mercedes, BMW i Volvo. Dziś pokrótce omówimy historię amerykańskiego rynku motoryzacyjnego.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.