Uszkodzone auta z USA - Czy warto sprowadzić?

Opublikowano:
2.7.2024

Szukając samochodu, pragniemy znaleźć pojazd, który będzie sprawdzony i w bardzo dobrym stanie. Oferty aut uszkodzonych i powypadkowych najczęściej odrzucamy. W przypadku samochodów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych warto niekiedy rozważyć zakup auta z jakąś wadą. Dlaczego? Sprawdźmy!

Spis treści:

  1. Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?
  2. W jakim stanie warto sprowadzić auto z USA?
  3. Czy warto sprowadzić uszkodzony samochód z USA? Dlaczego są tańsze niż w Europie?

Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?

Podczas żmudnych poszukiwań idealnego samochodu niektórzy zwracają uwagę na auta, które trzeba sprowadzić z zagranicy. Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA? Takie rozwiązanie może być naprawdę świetną okazją, jeśli szukasz wymarzonego samochodu w niskiej cenie. Uszkodzone auta z USA niekoniecznie muszą być przeznaczone do generalnego remontu. Często są to samochody, które mają jedynie niewielkie uszkodzenia i aby były w pełni sprawne trzeba wymienić np. lampy, zderzak, czy dokonać innych małych napraw.

W jakim stanie warto sprowadzić auto z USA?

Szukając samochodu za oceanem, warto zwrócić uwagę w jakim stanie ono jest, a także starannie przeliczyć to ile wyniesie nas jego naprawa po sprowadzeniu do kraju. O ile zakup kompletnego wraku może okazać się niezbyt atrakcyjną propozycją to znalezienie samochodu, który ma lekką awarię lub brał udział w stłuczce, w której nie ucierpiał zbyt mocno, może okazać się fantastycznym rozwiązaniem, jeżeli długo szukasz samochodu swoich marzeń w atrakcyjnej cenie. Chcąc sprowadzić auto z USA, trzeba jednak zachować czujność szczególnie w przypadku samochodów po zalaniu.

Czy warto sprowadzić uszkodzony samochód z USA? Dlaczego są tańsze niż w Europie?

Nie wiesz, czy warto sprowadzić uszkodzony samochód z USA i skąd biorą się takie różnice w cenie tego samego modelu auta w Europie i w Stanach Zjednoczonych? Cena samochodów za oceanem jest często niższa już w salonie. Często właściciele aut nie chcą po prostu tracić czasu na naprawę samochodu i decydują się na ich sprzedaż po cenach, które są niezwykle atrakcyjne na starym kontynencie. Ceny samych napraw potrafią być niezwykle wysokie i właścicielom po prostu nie opłaca się naprawiać drobnych awarii. Kwoty ubezpieczenia samochodu powypadkowego czasem osiągają wielkie sumy, a ubezpieczyciele w przypadku kolejnej szkody mogą odmówić wypłaty odszkodowania. Z tego powodu właściciele aut w USA często decydują się na wymianę starego auta na nowe.

Chcesz sprowadzić uszkodzony samochód z USA, ale nie wiesz jak to zrobić? Szukasz zaufanych osób, które Ci w tym pomogą? Odwiedź Bryki z Ameryki i znajdź auto, które po drobnej naprawie będzie lśnić!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Kultowe samochody z USA - znasz je?

Na polskich drogach możemy zobaczyć mnóstwo różnych samochodów. Chociaż dominują te wyprodukowane w Europie Zachodniej i na Dalekim Wschodzie, to jednak niezmiennie najwięcej emocji wzbudzają auta pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Niektóre modele, a przede wszystkim charakterystyczny wygląd na stałe zakorzeniły się w świadomości wszystkich fanów motoryzacji nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Rejestracja samochodu z USA

Sprowadzanie aut z USA cały czas cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Dzięki temu można stać się właścicielem dobrze wyspecyfikowanego auta w cenie niższej niż w Europie lub sprowadzić wymarzonego klasyka. Dlatego warto wiedzieć, jakie dokumenty będą potrzebne do rejestracji samochodu sprowadzonego zza oceanu. Krok po kroku dowiesz się, jak przebiega proces rejestracji auta oraz ile kosztuje cała procedura.

Najbardziej opłacalne samochody z USA

Amerykański rynek motoryzacyjny nasycony jest sprawdzonymi oraz unikatowymi na skalę europejską samochodami. Ich szeroka oferta i ilość dostępnych modeli w różnych wersjach, sprawia, że import aut z USA jest niesamowicie atrakcyjny. Dotyczy to również aut europejskich producentów, które w Stanach Zjednoczonych mają korzystniejszą cenę.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.