Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?

Opublikowano:
5.12.2023

Szukając samochodu, pragniemy znaleźć pojazd, który będzie sprawdzony i w bardzo dobrym stanie. Oferty aut uszkodzonych i powypadkowych najczęściej odrzucamy. W przypadku samochodów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych warto niekiedy rozważyć zakup auta z jakąś wadą. Dlaczego? Sprawdźmy!

Spis treści:

  1. Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?
  2. W jakim stanie warto sprowadzić auto z USA?
  3. Czy warto sprowadzić uszkodzony samochód z USA? Dlaczego są tańsze niż w Europie?

Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?

Podczas żmudnych poszukiwań idealnego samochodu niektórzy zwracają uwagę na auta, które trzeba sprowadzić z zagranicy. Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA? Takie rozwiązanie może być naprawdę świetną okazją, jeśli szukasz wymarzonego samochodu w niskiej cenie. Uszkodzone auta z USA niekoniecznie muszą być przeznaczone do generalnego remontu. Często są to samochody, które mają jedynie niewielkie uszkodzenia i aby były w pełni sprawne trzeba wymienić np. lampy, zderzak, czy dokonać innych małych napraw.

W jakim stanie warto sprowadzić auto z USA?

Szukając samochodu za oceanem, warto zwrócić uwagę w jakim stanie ono jest, a także starannie przeliczyć to ile wyniesie nas jego naprawa po sprowadzeniu do kraju. O ile zakup kompletnego wraku może okazać się niezbyt atrakcyjną propozycją to znalezienie samochodu, który ma lekką awarię lub brał udział w stłuczce, w której nie ucierpiał zbyt mocno, może okazać się fantastycznym rozwiązaniem, jeżeli długo szukasz samochodu swoich marzeń w atrakcyjnej cenie. Chcąc sprowadzić auto z USA, trzeba jednak zachować czujność szczególnie w przypadku samochodów po zalaniu.

Czy warto sprowadzić uszkodzony samochód z USA? Dlaczego są tańsze niż w Europie?

Nie wiesz, czy warto sprowadzić uszkodzony samochód z USA i skąd biorą się takie różnice w cenie tego samego modelu auta w Europie i w Stanach Zjednoczonych? Cena samochodów za oceanem jest często niższa już w salonie. Często właściciele aut nie chcą po prostu tracić czasu na naprawę samochodu i decydują się na ich sprzedaż po cenach, które są niezwykle atrakcyjne na starym kontynencie. Ceny samych napraw potrafią być niezwykle wysokie i właścicielom po prostu nie opłaca się naprawiać drobnych awarii. Kwoty ubezpieczenia samochodu powypadkowego czasem osiągają wielkie sumy, a ubezpieczyciele w przypadku kolejnej szkody mogą odmówić wypłaty odszkodowania. Z tego powodu właściciele aut w USA często decydują się na wymianę starego auta na nowe.

Chcesz sprowadzić uszkodzony samochód z USA, ale nie wiesz jak to zrobić? Szukasz zaufanych osób, które Ci w tym pomogą? Odwiedź Bryki z Ameryki i znajdź auto, które po drobnej naprawie będzie lśnić!

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.