Kultowe samochody z USA - znasz je?

Opublikowano:
11.8.2023

Na polskich drogach możemy zobaczyć mnóstwo różnych samochodów. Chociaż dominują te wyprodukowane w Europie Zachodniej i na Dalekim Wschodzie, to jednak niezmiennie najwięcej emocji wzbudzają auta pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Niektóre modele, a przede wszystkim charakterystyczny wygląd na stałe zakorzeniły się w świadomości wszystkich fanów motoryzacji nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Spis treści:

  1. Dla całej rodziny
  2. Potężne, masywne SUVy
  3. Klasyczne muscle cary

Dla całej rodziny

Rewolucja w przemieszczaniu się całą rodziną rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych. To właśnie wtedy Chrysler wypuścił swoje pierwsze modele minivanów. Nie tylko wielodzietne rodziny, ale również osoby mają jedno lub dwójkę dzieci zaczęło masowo kupować takie auta jak wspomniany Chrysler, czy też Plymouth. Bardzo długie, posiadające co najmniej trzy rzędy siedzeń samochody znakomicie sprawdzają się do dzisiaj nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim przy okazji dłuższych wyjazdów wakacyjno-urlopowych z rodziną i przyjaciółmi. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie towarzystwo najbliższych w podróży. Albo są do niego zmuszeni.

Potężne, masywne SUVy

Minivany cały czas mają mocną pozycję na rynku, jednak na pierwszy plan w segmencie większych samochodów przeznaczonych dla rodziny wyszły SUVy. Pierwszym krokiem było wprowadzenie Jeepa Grand Cherokee na rynek, co spotkało się z ogromną aprobatą. Wysokie zawieszenie oraz bardzo wysokie osiągi biorąc pod uwagę masę pojazdu stanowiły świetną alternatywę dla minivanów, którymi nie ma co próbować wyścigów na autostradzie lub wjechania na bardziej nierówne trasy. Oprócz wspomnianego legendarnego już modelu Jeepa dosyć dużą popularnością cieszy się Dodge Durango, który dysponuje niesamowitą mocą oraz bardzo dużą ilością miejsca wewnątrz pojazdu. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Klasyczne muscle cary

Charakterystyczny ryk silnika od niemal 60 lat towarzyszy wszystkim kierowcom zza Atlantyku. Chociaż moda na sportowe muscle cary moda przyszła zdecydowanie później, to jednak zawładnęła ona świadomością wielu kierowców w naszym kraju. Fantastyczne osiągi w połączeniu z ponadczasowym designem sprawiają, że ten rodzaj samochodów to marzenie dla niemal każdego posiadacza prawa jazdy. Oczywiście pierwsza myśl od razu wędruje do Forda Mustanga. Jego producenci wypuszczają coraz nowsze modele, których głównym założeniem niemal zawsze jest trzymanie się klasycznego sznytu. Warto również wspomnieć o takich modelach jak Chevrolet Camaro i Dodge Challenger.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.