Czy warto sprowadzić auto z Kanady i jak to zrobić?

Opublikowano:
29.11.2023

W ostatnim czasie wiele osób bierze pod uwagę import pojazdu z Kanady. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie sprowadzaniem samochodów spoza Europy. W wielu przypadkach jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala na zakup auta, którego nie można dostać na przykład w Polsce, czy u naszych najbliższych sąsiadów. Zobacz koniecznie, czy jest to również korzystne rozwiązanie dla ciebie i co takiego możesz na tym zyskać.

Spis treści:

  1. Czy warto sprowadzić auto z Kanady?
  2. Czy warto sprowadzić samochód z Kanady? Jakie ma to zalety?
  3. Jak sprowadzić auto z Kanady?

CZY WARTO SPROWADZIĆ AUTO Z KANADY?

Już od kilku lat zauważyć można rosnące zainteresowanie, jeśli chodzi o sprowadzanie samochodów właśnie zza granicy. Coraz częściej pod uwagę jest brana także Kanada. Zwłaszcza ze względu na to, że panuje tam stosunkowo dobra sytuacja materialna, a więc samochody wymieniane są regularnie. Dzięki temu można nabyć pojazd w bardzo dobrym stanie i korzystnej cenie. Spora część Kanadyjczyków decyduje się na zakup nowego auta co kilka lat. Jeśli więc zastanawiasz się czy warto sprowadzić auto z Kanady, odpowiedź brzmi - w wielu przypadkach tak. Luksusowe pojazdy najczęściej trafiają na licytację, ale nie cieszą się one tak dużym zainteresowaniem, co często umożliwia zakup, który nawet po doliczeniu kosztów transportu, cła itd, wciąż jest atrakcyjny.

CZY WARTO SPROWADZIĆ SAMOCHÓD Z KANADY? JAKIE MA TO ZALETY?

Sprowadzenie samochodu z Kanady bardzo często jest inwestycją na wiele lat. Sama w sobie posiada szereg zalet. Nie tylko ze względu na to, że luksusowy pojazd można kupić taniej, niż w Europie, ale i ze względu na to, że samochody z Kanady często charakteryzują się doskonałym stanem. Kierowcy z Kanady mogą pozwolić sobie na taki zakup, co sprawia, że często komponenty, których używa się do produkcji aut, są lepszej jakości, są trwalsze i bardziej wytrzymałe.

JAK SPROWADZIĆ AUTO Z KANADY?

Oczywiście cały proces może być skomplikowany dla osoby, która nigdy do tej pory nie miała styczności z importem aut. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać ze wsparcia doświadczonej firmy, która na swoim koncie ma wiele sprowadzonych samochodów i wie, jak to wszystko sprawdzić oraz zorganizować. Także pod względem dokumentacji. Jeśli więc sprawdzasz, jak sprowadzić auto z Kanady, najlepiej oddaj to w ręce profesjonalistów.

Szukasz dla siebie dobrej jakości używanego auta? W takim razie być może zainteresuje cię import aut z Kanady, gdzie znaleźć można wiele ciekawych modeli i marek dopasowanych do twojego budżetu.

Koszt transportu auta z Kanady

Kluczowym aspektem w sprowadzaniu samochodów z Kanady jest zaznajomienie się z kosztami związanymi z transportem. Koszty te mogą zależeć od liczby samochodów importowanych jednocześnie, odległości oraz od wybranej firmy transportowej. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się sprowadzaniem aut z Kanady, takiej jak Bryki z Ameryki. Firma wspiera swoich Klientów podczas sprowadzania wymarzonego samochodu. Pomaga w kupnie auta, korzystając ze specjalnych aukcji popularnych w Kanadzie, na których można znaleźć pojazdy niedostępne na rynku Europy. Aukcje pozwalają na zakup samochodów w bardzo konkurencyjnych cenach. Wiele z nich to auta z niewielkim przebiegiem i w bardzo dobrym stanie technicznym.

Bryki z Ameryki – profesjonalizm działań

Firma Bryki z Ameryki zajmuje się również transportem samochodu, a także realizacją wszystkich spraw formalnych. Siedziba firmy mieści się w Warszawie, natomiast usługi są świadczone w całej Polsce. Bogate doświadczenie oraz wiedza na najlepszym poziomie sprawia, że dbamy o każdy element procesu sprowadzania auta, w tym weryfikujemy je w bazach CARFAX/Autocheck. Sprowadzamy nowe oraz używane, a także powypadkowe auta z Kanady. Do każdego Klienta podchodzimy w indywidualny sposób, ponieważ zależy nam, by jak najlepiej spełnić jego oczekiwania. Warto skorzystać z naszej profesjonalnej oferty.

Porównanie auta z Kanady i auta z USA

Wiele osób zastanawia się pomiędzy importem aut z Kanady a sprowadzeniem auta z USA. Zdecydowanie każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.
Jeśli chodzi o auta z Kanady, to najczęściej są one droższe niż te z USA, ale są także zazwyczaj w lepszym stanie. Z kolei auta z USA są zwykle tańsze, ale mogą wymagać więcej napraw. Warto zaznaczyć, że samochody produkowane w Kanadzie i USA są często bardzo podobne, ponieważ oba kraje mają silnie rozwinięty przemysł motoryzacyjny i często współpracują z międzynarodowymi firmami samochodowymi.

Bryki z Ameryki sprowadza Audi z USA, BMW z USA, a także Mercedesy z USA. Na naszej stronie wyjaśniamy, jak wygląda koszt sprowadzenia auta z USA.

Podsumowanie – czy warto sprowadzić auto z Kanady i jak to zrobić?

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny, jeśli zastanawialiście się, czy warto sprowadzić auto z Kanady. Z pewnością jest to przedsięwzięcie, które ma wiele zalet, jednak najlepiej skorzystać z usług doświadczonej firmy, która pomoże Wam sprowadzić samochód Waszych marzeń.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.