Jak sprawdzić auta z USA

Opublikowano:
11.8.2023

Sprowadzanie samochodów zza granicy staje się coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem. Głównie dlatego, że daje to możliwości ściągania pojazdów, których nie ma w danym kraju. To nie lada gratka dla każdego miłośnika motoryzacji, który marzy o konkretnym samochodzie. Bardzo często auta sprowadzane są przede wszystkim z USA. To duża odległość i dlatego należy mieć świadomość, jak sprawdzać takie samochodu przed dokonaniem oficjalnej zapłaty. Pomoże to uniknąć wielu stresów i trudności.

Spis treści:

  1. Na co uważać, kupując auta z USA?
  2. Sprawdź historię auta przez internet
  3. Sprawdzanie pojazdu po numerze VIN

Na co uważać, kupując auta z USA?

Oczywiście zamawiają samochody z tak dużej odległości, warto zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii, aby nie dać się oszukać. Zachowanie czujności i sprawdzenie wszystkich szczegółów, z całą pewnością pozwoli być spokojnym o to, że auto kupione zostało uczciwie i odpowiada temu, co zostało na jego temat napisane przez sprzedającego. Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić sprzedającego oraz to czy wcześniej auto nie było wykorzystywane w roli taksówki czy auta z wypożyczalni, co wskazywać by mogło na o wiele wyższe zużycie pojazdu. Warto też sprawdzać ostatnie serwisowania i wszystkie wykonane w tym zakresie prace serwisowe.

Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA? Skorzystaj z informacji na naszej zakładce "Zasady importu".

Sprawdź historię auta przez internet

Czy prześledzenie historii danego samochodu tylko za pośrednictwem internetu jest możliwe? Jak najbardziej, ale do tego celu posiadać trzeba prawdziwy numer VIN, który pozwoli poznać całą przeszłość samochodu, który planuje się kupić. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób można dowiedzieć się dosłownie o wszystkim. O eksploatacji samochodu, wykonywanych przeglądach i naprawach, które były wykonane w ramach serwisowania. Umożliwia to także kontrolę podstawowej kwestii, jaką jest to, ilu poprzednich właścicieli posiadał wybrany samochód.

Sprawdzanie pojazdu po numerze VIN

Tak jak już zostało wspomniane, podstawą często jest właśnie posiadanie odpowiedniego numeru VIN. W przypadkach, w których sprzedający próbuje uniknąć jego podania, albo podaje fałszywy numer VIN, podejrzewać już można, że coś nie do końca jest tutaj uczciwego. Posiadając numer VIN, sprawdzić można naprawdę dużo. Właściwie całą historię pojazdu i jego ewentualne kolizje, co w sumie należy do kwestii zdecydowanie najważniejszych, bo pozwalają sprawdzić uszkodzenia i naprawy w samochodzie.

Warto też zapoznać się z raportem CARFAX, który również umożliwia sprawdzenie historii auta z tym wyjątkiem, że jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla aut z USA i Kanady.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.