Czy sprowadzanie samochodów z USA wymaga dużo formalności?

Opublikowano:
11.8.2023

W Europie samochody z USA wciąż się cieszą ogromną popularnością. Jeśli wziąć pod uwagę koszty związane ze sprowadzeniem danego modelu auta ze Stanów, a zakupu w Polsce, to wciąż matematyka bezwzględnie pokazuje, że pojazd z USA można nabyć znacznie taniej. Sprowadzenie auta z USA jednak nie jest proste, ponieważ proces ten wiążę się z wieloma formalnościami. Aby nie tracić czasu na wypełnianie stosu dokumentów, warto skorzystać z usług pośrednika.

Czy warto sprowadzić samochód z USA?

Jak najbardziej tak. Przede wszystkim opłaca się sprowadzić auto z wyższej półki, które byśmy kupili droższej w polskim salonie. Wiele osób również decyduje się na import aut z USA, chcąc sprowadzić amerykańskiego klasyka. Takie samochody wciąż na polskich drogach są wyjątkami. Dlatego, jeśli chcemy poruszać się po drogach wyjątkowym autem, dobrym pomysłem będzie sprowadzenie typowo amerykańskiego auta. Wejdź na naszą stronę i zobacz ofertę z amerykańskimi autami.

Dlaczego warto kupić auto z USA za pomocą pośrednika?

Jeśli nie chcesz tracić czasu na wypełnianie stosu dokumentów lub jeszcze nie masz upatrzonego auta najlepiej skorzystać z usług pośrednika. Pośrednik załatwi za Ciebie właściwie wszelkie sprawy, zaczynając od odebrania auta z miejsca sprzedaży, poprzez przetransportowanie go na plac załadunkowy, monitoring transportu do portu końcowego a kończąc na dostarczeniu pojazdu pod wskazany adres. Jeśli import aut z USA jest Ci obcy lepiej zostawić temat profesjonalistom. Skontaktuj się z nami i ciesz się możliwe jak najszybciej jazdą amerykańskim autem!

Nabycie auta od osoby fizycznej

Decydując się na samodzielny zakup od osoby fizycznej proces sprowadzenia pojazdu, znacznie się wydłuży. Po znalezieniu auta na jednym ze znanych portali aukcyjnych w pierwszej kolejności musimy sprawdzić jego historię na CARFAX. Gdy już zakupimy auto, pozostaje wybrać się do Stanów po swoją własność. Docierając na miejsce, będziemy musieli wykupić transport do portu początkowego, a następnie wykupić usługi przewoźnika morskiego i sprowadzić pojazd do Polski. Jak widać, proces sprowadzania auta z USA na własną rękę jest o wiele bardziej kłopotliwy.

Formalności w Polsce Gdy amerykańskie auto dotrze już do Polski, ostatnim krokiem jest jego rejestracja. Aby zarejestrować pojazd, musimy przygotować m.in. wniosek o rejestrację pojazdu, poprzedni dowód rejestracyjny pojazdu, dowód odprawy celnej przewozowej, dokument własności lub świadectwo pochodzenia, dowód osobisty oraz oryginalną fakturę zakupu. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć zadzwoń do nas – we wszystkim pomożemy oraz doradzimy!

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.