Ile trwa transport samochodu z USA lub Kanady do Polski? Podpowiadamy!

Opublikowano:
29.12.2023

Zastanawiasz się, ile trwa transport samochodu z USA? Czas importu jest uzależniony od wielu czynników m.in od lokalizacji pojazdu na terenie USA lub Kanady. W tym artykule omówimy najważniejsze zmienne, które mają bezpośredni wpływ na to, jak długo musisz czekać na swoje wymarzone auto z Ameryki.

Ile trwa transport samochodu z USA – zasady ogólne

Transport samochodów to niezwykle ważny aspekt w dzisiejszym świecie mobilności. Dzięki niemu można przemieszczać pojazdy na ogromne odległości, a to z kolei otwiera przed nami nowe możliwości.

Transport auta z Kanady do Polski to proces skomplikowany, ale dzięki dobrze zorganizowanej logistyce zajmuje zazwyczaj od 6 do 8 tygodni. Przebiega to etapowo – od przygotowania dokumentów, poprzez załadunek na statek, aż do dostarczenia auta na miejsce przeznaczenia. Czas ten może się różnić w zależności od odległości, trasy i wybranej metody transportu.

Ile trwa transport auta z USA lub Kanady – krok po kroku

Od razu po wygranej licytacji należy uiścić wszystkie opłaty i opłacić wszelkie koszty, które związane są z aukcją. Zaksięgowanie przelewów może potrwać nawet kilka dni i jest to uzależnione od zasad panujących w konkretnych bankach. Kiedy wszystko przebiegnie pomyślnie, można przystąpić do omawiania dokładnych szczegółów transportu (zajmuje to około 1-2 dni).

Aby zacząć umawiać transport samochodu z Kanady do Polski, konieczne jest także przeniesienie praw własności (przeważnie trwa to kilka dni, w wyjątkowych sytuacjach może przedłużyć się do kilku tygodni). Tytuł własności (Title) uprawnia do uzyskania zgody na eksport pojazdów z USA.

Po wydaniu dokumentu Title auta z USA mogą czekać na załadunek w porcie, bo ich transport odbywa się drogą morską. Ile to może potrwać? To zależy, jak szybko uda się znaleźć wolne miejsce na pokładzie kontenerowca. Niekiedy do całkowitego czasu importu trzeba doliczyć nawet kilkanaście dni – ale przeważnie auto rusza w podróż już po kilku dniach. Ile trwa transport auta z USA? Fracht morski z New York trwa około 10-14 dni, z Los Angeles - 30-45 dni. Dokładny czas jest uzależniony od lokalizacji portu początkowego i docelowego.

Transport samochodu z Kanady do Polski – o czym jeszcze warto pamiętać

Na pewno trzeba wziąć pod uwagę procedury celne. Transport międzynarodowy wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów celnych, zarówno w kraju pochodzenia, jak i docelowym. Wypełnienie odpowiednich dokumentów i spełnienie regulacji celnych jest kluczowe dla uniknięcia opóźnień i problemów. Ile trwa transport auta z USA? Sprawne załatwienie kwestii celnych z pewnością skraca ten czas. Dlatego warto zlecić sprowadzenie samochodu zza Oceanu Atlantyckiego wyspecjalizowanej firmie, która zna się na rzeczy.

Ważne jest też bezpieczeństwo. Aby transport auta z USA przebiegł sprawnie i bezproblemowo, kluczową kwestią jest wybór rzetelnego i doświadczonego przewoźnika, który zadba o bezpieczeństwo Twojego pojazdu podczas transportu. Upewnij się, że wybrana firma oferuje ubezpieczenie, które pokryje ewentualne szkody podczas przewozu.

Transport auta z Kanady do Polski – sprowadź swoją wymarzoną brykę!

Aby cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo, ważne jest dokładnie zaplanowanie transportu, znalezienie odpowiedniego i doświadczonego przewoźnika oraz zrozumienie wszelkich wymogów celnych. Jeśli transport auta z Kanady lub USA do Polski wydaje Ci się zbyt skomplikowany – powierz to specjalistom. Skorzystaj z usług firmy Bryki z Ameryki i sprowadź swoje auto w ciągu 6-8 tygodni. A jeśli zastanawiasz się: samochody z Kanady czy warto? Auta z USA – czy opłaca się sprowadzać? Przejrzyj inne nasze artykuły blogowe i przekonaj się, ile korzyści wiąże się z kupnem samochodu z USA lub Kanady.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać auta z USA?

Na pierwszy rzut oka europejskie samochody nie zachęcają ceną szczególnie w momencie, w którym porównamy je do amerykańskich modeli. Zachęcają one także charakterystycznym wyglądem w przypadku aut sportowych oraz funkcjonalnością, jeżeli celujemy w środek transportu dla całej rodziny. Liczba formalności niezbędnych do takiej zakupu może przyprawić o ból głowy.

Czy warto sprowadzić auto z Kanady i jak to zrobić?

W ostatnim czasie wiele osób bierze pod uwagę import pojazdu z Kanady. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie sprowadzaniem samochodów spoza Europy. W wielu przypadkach jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala na zakup auta, którego nie można dostać na przykład w Polsce, czy u naszych najbliższych sąsiadów. Zobacz koniecznie, czy jest to również korzystne rozwiązanie dla ciebie i co takiego możesz na tym zyskać.

Auta amerykańskie - krótka historia motoryzacji w USA

Auta amerykańskie są znane na całym świecie, ponieważ to właśnie w USA znajduje się szereg firm, które produkują w ciągu roku miliony samochodów. Należą do nich zarówno marki amerykańskie, takie jak Ford czy General Motors, jak zagraniczne, czyli m.in. Toyota, Nissan, Honda, Hyundai, KIA, Mitsubishi, Mercedes, BMW i Volvo. Dziś pokrótce omówimy historię amerykańskiego rynku motoryzacyjnego.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.