Auta ze stanów zjednoczonych - czy różnią się od tych europejskich?

Opublikowano:
11.8.2023

Chcesz sprowadzić auto z USA? Zatem poznaj przed transakcją różnice między amerykańskimi pojazdami a tymi europejskimi. Jest dużo różnic, a pewne zmiany w samochodach USA wymuszają konieczność przerabiania auta w Polsce. Dowiedz się, jakie najważniejsze rozbieżności występują między amerykańskimi maszynami a tymi dostępnymi w Europie.

Lepsza jakość

Czy rzeczywiście amerykańskie wozy są lepsze od europejskich? Oczywiście, że tak. Amerykańskie samochody zawsze prezentują wyższą jakość, a wynika to z lepszej sytuacji ekonomicznej USA. Kraj ten może pochwalić największą gospodarką narodową, co przekłada się również na ogromny rynek motoryzacyjny. Przeciętny Amerykanin jest lepiej sytuowany niż przeciętny Europejczyk. Z tego powodu obywatele USA mogą pozwolić sobie na auta z najbogatszą wersją wyposażenia, a także częstą wymianę pojazdu co kilka lat. Obywatele Starego Kontynentu natomiast szukają okazji pozwalającej nieco zaoszczędzić przy transakcji. W wyniku tego, że Amerykanie często zmienią auta te, które trafią na sprzedaż, są zawsze w lepszym stanie technicznym, niż te same modele dostępne na rynku europejskim. Sytuacje związane z cofaniem liczników czy „klepaniem” to czysta abstrakcja dla Amerykanów. Jak to możliwe? Auto po drobnej stłuczce jest przejmowane przez ubezpieczyciela, który następnie wystawia na je na aukcję. Dlatego auta ze Stanów Zjednoczonych są tak chętnie sprowadzane przez Europejczyków.

Amerykańskie reflektory samochodowe

Chcąc sprowadzić konkretny model, który Ci się podoba, koniecznie zwróć uwagę na oświetlenie. Zazwyczaj auta amerykańskie mają inne konstrukcje lamp, które z kolei w Polsce uniemożliwiają dopuszczenie do ruchu drogowego. Sprowadzając auto z USA bardzo możliwe, że trzeba będzie przerobić światła mijania oraz tylne kierunkowskazy, a także zamontować tylne światła przeciwmgielne.

Wnętrze kabiny

Oprócz ewentualnych przeróbek dotyczących reflektorów zazwyczaj amerykańskie auta mają liczniki oraz prędkościomierze wskazujące mile. W tym pierwszym przypadku konieczna będzie wizyta w warsztacie, aby liczniki i prędkościomierze pokazały km. Jeśli chcesz importować samochód z USA z automatyczną skrzynią biegów, warto wiedzieć, że może znajdować się przy kierownicy. Zmiana nie będzie konieczna, ale takie położenie skrzyni może powodować dyskomfort podczas prowadzenia pojazdu.

Czy warto sprowadzać auto z USA?

Bez wątpienia tak, przy czym zakup musi być rozsądny. Jeśli nigdy wcześniej nie sprowadzaliśmy auta, warto skorzystać z usług profesjonalnych pośredników. Takie firmy na zlecenie organizują każdy etap sprowadzenia amerykańskiego pojazdu.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Dlaczego warto importować samochody elektryczne z USA?

Jeśli chcesz kupić samochód elektryczny, zwróć uwagę na amerykańskiego lidera rynku. Dostępne w sprzedaży modele są zróżnicowane, niskie koszty eksploatacji, a także szeroki wybór najnowocześniejszych modeli sprawiają, że auta elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź, dlaczego warto importować samochody elektryczne z USA.

Czy sprowadzenie auta z Ameryki jest legalne?

Marzysz o samochodzie ze Stanów Zjednoczonych? Zastanawiasz się, czy sprowadzenie auta z Ameryki jest legalne? Oczywiście, że tak! Samochody ze Stanów nadal cieszą się ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że używane samochody są zazwyczaj w zdecydowanie lepszym stanie, niż ich europejskie odpowiedniki. Wpływ na to ma między innymi lepszy stan dróg w Stanach oraz lepsza sytuacja materialna Amerykanów.

Czy warto sprowadzić auto z Kanady i jak to zrobić?

W ostatnim czasie wiele osób bierze pod uwagę import pojazdu z Kanady. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie sprowadzaniem samochodów spoza Europy. W wielu przypadkach jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala na zakup auta, którego nie można dostać na przykład w Polsce, czy u naszych najbliższych sąsiadów. Zobacz koniecznie, czy jest to również korzystne rozwiązanie dla ciebie i co takiego możesz na tym zyskać.

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.