Jakie auto opłaca się sprowadzić z USA? Podpowiadamy

Opublikowano:
11.8.2023

Amerykański rynek motoryzacyjny nasycony jest sprawdzonymi oraz unikatowymi na skalę europejską samochodami. Ich szeroka oferta i ilość dostępnych modeli w różnych wersjach, sprawia, że import aut z USA jest niesamowicie atrakcyjny. Dotyczy to również aut europejskich producentów, które w Stanach Zjednoczonych mają korzystniejszą cenę.

Spis treści:

  1. Jakie auta opłaca się sprowadzać z USA? Klasyki, które nie tracą na wartości
  2. Jakie samochody opłaca się sprowadzić z USA? Postaw na ekologię!
  3. Które auta z USA są najbardziej opłacalne? Luksusowe marki w dobrej cenie

Jakie auta opłaca się sprowadzać z USA? Klasyki, które nie tracą na wartości

Wielu wielbicieli motoryzacji niewątpliwie marzy o tym, by w swoim garażu mieć ponadczasowe auto. Zastanawiasz się jakie auta opłaca się sprowadzać z USA? Import klasyka z USA może okazać się dobrym rozwiązaniem. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, że zabytkowe auta zwolnione są z opłat dodatkowych, takich jak cło, a VAT dla takich pojazdów jest obniżony do 9%. Kultowe samochody w Stanach Zjednoczonych, które na europejskich drogach są prawdziwymi perełkami i zyskują na wartości, są również tam po prostu znacznie tańsze.

Jakie samochody opłaca się sprowadzić z USA? Postaw na ekologię!

Ekologiczny styl życia jest promowany od wielu lat praktycznie w każdej dziedzinie życia. Jakie samochody opłaca się sprowadzić z USA? Zyskujące na popularności na całym świecie samochody elektryczne napędzane jedynie prądem i pozbawione są silników spalinowych. Dzięki temu ich import został zwolniony z akcyzy, dzięki czemu jest to znaczna oszczędność. Z tego względu można cieszyć się tańszym autem elektrycznym, które jest niekiedy w lepszym stanie technicznym niż to, które w tej samej cenie byłoby dostępne w kraju.

Które auta z USA są najbardziej opłacalne? Luksusowe marki w dobrej cenie

Mimo cen aut zza oceanu niekiedy fani motoryzacji rezygnują z takiego zakupu ze względu na konieczność uiszczenia wielu opłat podczas importu. Które auta z USA są najbardziej opłacalne? Sprowadzanie aut z USA mimo wszystko dla wielu grup pojazdów może okazać się niezwykle opłacalne. Do tej grupy z pewnością należą samochody luksusowych marek. Mają one nie tylko niższą cenę, ale i cechują się one lepszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz są wykonane z lepszych materiałów. Nie bez znaczenia jest tu również jakość amerykańskich dróg, które są bardziej zadbane niż te w Europie. Dzięki czemu nawet kilkuletnie auto jest w dużo lepszym stanie.

Zależy Ci na sprawdzonym samochodzie, który będzie unikatowy i wytrzymały? Odwiedź stronę Bryki z Ameryki i znajdź wymarzone auto, które dostępne jest tylko w USA!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Masz pytania?

Sprawdź sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami a nasi doradcy chętnie Ci pomogą.